• Witamy w bibliotece szkolnej

ZAPRASZAMY NA STRONĘ FACEBOOK
          Biblioteka SP2 Chorzele

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury (…) jest szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego."

św. Jan Paweł II

Od 1 września 2017 roku działa biblioteka szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach.

Główne cele biblioteki szkolnej to popularyzacja czytelnictwa i przygotowanie uczniów do samodzielnego wyszukiwania informacji oraz korzystania z różnego rodzaju zbiorów. W działalności naszej biblioteki ważne miejsce zajmują imprezy i konkursy, które nie tylko dają uczniom możliwość ujawnienia swoich talentów, zarówno literackich jak i plastycznych, ale też przybliżają im książkę i bibliotekę. Biblioteka oferuje uczniom księgozbiór dostosowany do ich potrzeb i zainteresowań. Czytelnikom zapewniamy wolny dostęp do półek, co umożliwia bezpośredni kontakt z książką. Nasi czytelnicy mają do dyspozycji  - lektury, literaturę piękną, książki popularnonaukowe, księgozbiór podręczny, Multimedialne Centrum Informacji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEJ BIBLIOTEKI!

Miłośniku Książek!

Jeśli czytanie jest Twoją pasją, weź udział w całorocznej akcji:

„Przeczytałam/em – polecam!”

Poleć koleżance lub koledze książkę, którą warto przeczytać. Pokaż, co czytasz, co warto przeczytać, recenzuj i komentuj książki. Najciekawsze prace zostaną zamieszczone w gazetce szkolnej, a wysiłek uczniów doceniony przez nauczycieli języka polskiego. Prace proszę przynosić do biblioteki szkolnej.

Zapraszamy!

Chętnych uczniów zachęcamy również do wzięcia udziału w organizowanych przez bibliotekę konkursach czytelniczych, literackich, recytatorskich, plastycznych. Na zwycięzców czekają nagrody! Bądź z nami! Zaglądaj do BIBLIOTEKI !

Zachęcamy do czytania lektur szkolnych.

Przygotowaliśmy nowy wykaz lektur dla poszczególnych klas, obowiązujący od bieżącego roku szkolnego.

Szkolna akcja „Podaruj książkę bibliotece”

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Podaruj książkę bibliotece” .

Jeśli masz w domu książkę - literaturę dziecięcą, której już nie czytasz i chcesz się nią podzielić z innymi– ofiaruj ją naszej bibliotece.

Wzbogaci ona księgozbiór dla najmłodszych czytelników i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w  szkole. Prosimy o książki atrakcyjne i w dobrym stanie. Do każdej podarowanej książki zostanie wklejona karteczka z informacją o darczyńcy.

Nazwiska ofiarodawców zostaną umieszczone  na Liście Darczyńców Biblioteki.

„Pozostaw po sobie ślad …”

Akcja trwa przez cały rok. Mamy nadzieję, że spotka się z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem. Za wszystkie przyniesione książki z góry serdecznie dziękujemy.

Przypominamy, że nasza akcja trwa i każdy może się do niej włączyć!!!