• WNIOSEK O ZAPEWNIENIE DOSTĘPNOŚCI ARCHITEKTONICZNEJ

• Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej   i informacyjno-komunikacyjnej

Wniosek o zapewnieniu dostępności, powinien zawierać:

1. Dane kontaktowe wnioskodawcy;
          2. Wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym, informacyjno-komunikacyjnym;
          3. Wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą;
          4. Wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy.

Opłaty: brak

Miejsce załatwienia sprawy:

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr2  im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach

ul. Szkolna 4b, 06-330 Chorzele         tel. 297515715,   faks: 297515715

e-mail: sekretariat@sp2chorzele.pl

3_Wzor_wniosku_o_zapewnienie_dostepnosci_architektonicznej.docx – pobierz plik

Termin rozpatrzenia sprawy:

Zapewnienie dostępności, w zakresie określonym we wniosku, następuje bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Ustawodawca dopuścił możliwość zapewnienia dostępu alternatywnego, w sytuacji gdy zakres wskazany we wniosku jest niemożliwy lub znacznie utrudniony, w szczególności ze względów technicznych lub prawnych.

Niewywiązanie się z obowiązku zapewnienia dostępności uprawnia wnioskodawcę do złożenia skargi do Prezesa Zarządu PFRON, która – aby być rozpatrzona – musi zawierać:

• dane kontaktowe wnioskodawcy,
          • wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym lub informacyjno-komunikacyjnym,
          • wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą,
          • wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy.

Prezes Zarządu PFRON, w drodze decyzji, nakazuje podmiotowi publicznemu zapewnienie dostępności lub odmawia nakazania podmiotowi publicznemu zapewnienia dostępności, w przypadku gdy podmiot publiczny wykaże, że nie zapewnił dostępności, w szczególności ze względów technicznych lub prawnych, a zapewnił dostęp alternatywny, a także gdy z innych względów skarga jest bezzasadna.

Strona internetowa PEFRON