Aktualności

          • MAM TALENT 2026

          • 23.06.2026r. odbyły się w naszej szkole przepiękne występy pod hasłem „Mam Talent”

            Ponownie – wydarzenie  zgromadziło wielu utalentowanych uczestników, którzy zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności przed szkolną publicznością.

            ‎‎Na scenie było różnorodnie– uczestnicy śpiewali, grali na instrumentach, recytowali wiersze, a także zachwycali swoimi rysunkami, pracami plastycznymi.

            ‎‎Talenty były pełne emocji i zaangażowania. Publiczność nagradzała uczestników gromkimi brawami. ‎‎ Każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym dyplomem i słodyczem.

            ‎‎Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wspólne świętowanie talentów!

            Na scenie zaprezentowali swoje talenty:

            Klasa 1A 

            1. Daria Królicka – śpiew
            2. Zuzanna Modzel – śpiew

            Klasa 1C

            1. Oliwia Merchel -taniec

            Klasa 2A.

            1. Kornelia Antosiak -pokaz kapeluszy
            2. Jaśmina Bajer -pokaz kapeluszy

            Klasa 2B 

            1. Maria kołakowska i Elija Kulikauskajte – śpiew w duecie
            2. Wiktoria Lewandowska -gra na wiolonczeli

            Klasa 3A.

            1. Wiktoria Grabowska - śpiew
            2. Gabriela Szymańska – recytacja
            3. Magdalena Pieniek -gra na flecie

            Klas 3B  

            1. Antoni Merchel -wiersz
            2. Anna Antosiak – prace plastyczne

            Klasa 3C  

            1. Dagmara Antosiak -prace plastyczne
            2. Ada Siwowska - j.w.
            3. 0lga Suchowiecka – j.w.

            Klasa 4A 

            1. Kornelia Król – śpiew
            2. Amelia Bugajewska -prace plastyczne

            Klasa 4B i 5B 

            1. Laura Rykowska i Wiktoria Kostrzewa – śpiew

            Klasa 4B 

            1. Liliana Samsel - śpiew

            Klasa 5C 

            1. Zofia Brosch -gra na saksofonie

            Klasa 6B 

            1. Austeja Kulikauskajte – gra na trąbce
            2. Maja Prusarczyk -gra na saksofonie

            Klasa 7A 

            1. Anna Jagaczewska -śpiew

            Klasa 7C 

            1. Lena Bągard -prace plastyczne

            Zespół:

            Wiktoria Lewandowska, Artur Grabowski, Katia Kiianenko, Gabriela Kosela, Maja Bielicka, Wiktoria Grabowska, Zuzanna Kuchta

            Prace plastyczne:

            Gabriela Kosela, Katia Kiianenko, Zofia Tomaszewska

          • ZDOBYWAM WIEDZĘ WSZĘDZIE

          • Lekcje matematyki pod koniec roku szkolnego nie musza być TRUDNE ani NUDNE.
            Uczniowie klasy 5 w dniach 8 -12 VI 2026 wzięli udział w projekcie  „Zdobywam wiedzę wszędzie".
            Lekcje geometrii zamieniły naukę w przygodę. Uczniowie poznawali wiadomości o bryłach przestrzennych, rozpoznawali bryły: sześciany, prostopadłościany, ostrosłupy, walce, kule w otoczeniu, życiu codziennym. Okazało  się, że „bryły są wszędzie” Uczniowie przynieśli na lekcję różne pudełka, opakowania, powszechnie stosowane w każdym domu. Wykorzystali je, do rysowania siatek brył, rozcinając pudełka, wzdłuż różnych krawędzi otrzymywali różne siatki. Uczniowie wskazywali ściany, krawędzie, wierzchołki.
            Obliczaliśmy też np. ile papieru potrzeba by ładnie zapakować prezenty. Okazało się, że wiedzę można odkrywać w codziennych, zwykłych miejscach: w sklepie, domu, na boisku. Czas lekcji okazywał się za krótki, by zrealizować wszystkie pomysły uczniów. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, kreatywnością. O nudzie nie było mowy.  Przeprowadzone zajęcia były pełne ruchu, obserwacji, współpracy i ciekawości świata.

          • PROJEKT „ZŁOTE MYŚLI MATEMATYCZNE”

          • Uczniowie klas 5, 7 realizowali projekt dotyczący Złotych Myśli”  Pozwolił on odczarować „Królową nauk” i pokazać jej humanistyczne piękno.

            Celem projektu było odkrywanie piękna matematyki, zrozumienie, że matematyka to nie tylko cyfry ale także filozofia, sposób na opisanie wszechświata.

            Uczniowie wykazali się kreatywnością, wyszukali myśli, połączyli wiedzę ścisłą z plastyką, informatyką, czy literaturą. Prace mogły być wykonane dowolną techniką, mieć formę płaską lub półprzestrzenną. Zadaniem uczniów było nie tylko wykonanie ale też zaprezentowanie swego dzieła na forum klasy, wyjaśnienie, ukazanie sensu wybranej myśli, omówienie zastosowanej symboliki.
            Prace zaprezentowane zostały w formie wystawki dla całej społeczności szkolnej.

            „NIE BÓJ SIĘ MATEMATYKI, ONA JEST WSZĘDZIE”

          • XX GMINNY FESTIWAL PIOSENKI

          • Sukcesy naszych uczniów w XX Gminnym Festiwalu Piosenki w kat. klas 1-3

            Kat. zespoły

            1 miejsce wyśpiewał zespół Remisolki, w składzie: Gabriela Kosela, Artur Grabowski, Kateryna Kiianenko, Maja Bielicka, Wiktoria Lewandowska i Wiktoria Grabowska.

            3 miejsce zajął zespół ,,Kwaśne dziewczyny” z kl. 2b w składzie: Maria Kołakowska i Elija Kulikauskaite.

            Również 3 miejsce wyśpiewał zespół z kl. 3a ,,Iskierki” w składzie: Blanka Burnos, Gabriela Szymańska, Magdalena Pieniek.

            W kat. soliści:

            1 miejsce - Wiktoria Lewandowska

            2 miejsce - Kateryna Kiianenko

            3 miejsce- Gabriela Kosela i Daria Królicka

            Pięknie zaśpiewali i otrzymali nagrody na udział: Zuzanna Sięda, Maja Bielicka, Maksymilian Rapacki, Dagmara Antosiak.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy

          • Wycieczka do Gdańska

          • 8 czerwca 2026 r. odbyła się jednodniowa wycieczka szkolna do Gdańska, w której uczestniczyli uczniowie klas VIII i VII oraz opiekunowie grupy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie najważniejszych miejsc Starego Miasta. Zobaczyliśmy słynną Bramę Wyżynną, Fontannę Neptuna, Katedrę, Wyspę Spichrzów, Stary Żuraw Portowy, Ratusz i Dwór Artusa oraz przepiękne nabrzeże Motławy.

            Spacerując ulicami Gdańska podziwialiśmy piękne kamienice, zabytki oraz wyjątkowy klimat miasta. Zaopatrzeni w pamiątki, udaliśmy się do Muzeum Bursztynu.

            Mogliśmy zobaczyć niezwykłe eksponaty wykonane z bursztynu.

            Następnie uczniowie udali się do kina Helios na seans filmowy.

            Wycieczkę do Gdańska uważamy za niezwykle udaną. Wszystkie zaplanowane punkty programu zostały w pełni zrealizowane, a wspólny wyjazd znacząco wpłynął na integrację naszej grupy.

          • W MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ

          • Wycieczka klas trzecich do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu była prawdziwą podróżą w czasie!
            -26 MAJA 2026

            Uczniowie mieli okazję odkryć, jak wyglądało życie na mazowieckiej wsi w drugiej połowie XIX wieku. Ogromny skansen zachwycił wszystkich klimatycznymi zagrodami, zabytkowym kościołem, dworkiem, karczmą i kuźnią. Nie zabrakło także atrakcji – przejażdżka bryczką sprawiła dzieciom mnóstwo radości, a lekcja kaligrafii pozwoliła poczuć się uczniami dawnej szkoły.

            To była nie tylko świetna zabawa, ale również cenna lekcja historii i tradycji naszego regionu. Wszyscy wrócili pełni wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień

          • ŚWIĘTO SZKOŁY

          • PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. PAPIEŻA JANA PAWŁA II W CHORZELACH

            Dziś – 27 V 2026r. – obchodziliśmy Święto Szkoły i rocznicę nadania szkole i sztandarowi imienia Papieża Jana Pawła II.

            Spotkaliśmy się po raz kolejny, aby wspomnieć osobę Jana Pawła II, jego nauczanie i życie pełne wiary, nadziei i miłości.

            Bo patron to nie tylko imię na sztandarze. To ktoś, kto wciąż mówi, wciąż stawia pytania, wciąż zaprasza nas, byśmy poszli dalej – odważniej, mądrzej, pełniej.

            Święty Jan Paweł II – uczył nas, że człowiek jest DROGĄ.

            I że tę drogę trzeba odkrywać każdego dnia na nowo.

            Nasze spotkanie było właśnie taką drogą – przez słowo, muzykę, przez ciszę. Drogą ku temu co najważniejsze.

            Nasz patron przypominał, że nie jesteśmy skazani na to, co było wczoraj. Każdy dzień jest darem i zadaniem. Ale, żeby to zrozumieć … trzeba zatrzymać się na chwilę

            Msza święta ku czci Patrona Szkoły - Jana Pawła II w intencji Społeczności Szkolnej.

          • WYJAZD EDUKACYJNO - INTEGRACYJNY

          • Historia ożyła na naszych oczach! Odkrywamy tajemnice Łysej Góry i integrujemy się przy ognisku Dnia 1 czerwca 2026 roku uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wyjeździe edukacyjno-integracyjnym do Zdziwója Starego. Głównym punktem programu był wykład dr. Wojciecha Borkowskiego poświęcony znaleziskom archeologicznym odkrytym na Łysej Górze w Bagienicach Wielkich, w pobliżu Chorzel. Podczas prelekcji uczestnicy poznali historię pierwszego osadnictwa na tych terenach, dowiedzieli się, czym zajmowała się dawna ludność oraz jakie ślady jej działalności zachowały się do naszych czasów. Wykład był niezwykle interesujący i pozwolił poszerzyć wiedzę o historii naszego regionu. Po części edukacyjnej odbyło się ognisko integracyjne, podczas którego uczniowie wspólnie piekli kiełbaski i spędzali czas w miłej atmosferze. Następnie uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu, które sprzyjały integracji, współpracy i aktywnemu wypoczynkowi. Wyjazd był doskonałą okazją do połączenia nauki z rekreacją. Uczniowie wrócili z niego bogatsi o nową wiedzę, ciekawe doświadczenia i wiele miłych wspomnień.

          • KONKURS KALIGRAFICZNY

          • Konkurs kaligraficzny cieszył się dużym zainteresowaniem i zgromadził wielu uczestników pasjonujących się sztuką pięknego pisania. Zaprezentowane prace zachwycały starannością, estetyką oraz kreatywnym podejściem do kaligrafii.

            I miejsce:

            Daria Królicka kl 1 A

            Emilia Merchel kl 1 A

            Oliwia Merchel kl 1 C

            Dagmara Piórkowska kl 2B

            Aleksandra Tyjewska kl 2C

            Wiktor Młynarski kl 2A

            Gabriela Szymańska kl 3A

            Blanka Burnos kl 3A

            II miejsce

            Kornelia Paszkowska kl 3A

            Anna Antosiak kl 3B

            Olga Suchowiecka kl 3C

            Wiktora Lewandowska kl 2B

            Wiktoria Grabowska kl 3A

            Zuzanna Sięda kl 3C

            Mateusz Soból kl 2C

            Wojciech Szlaga kl 2A

            Marcin Myśliński kl 2C

            Aleksandra Prusarczyk kl 1A

            Zuzanna Modzel kl 1A

            Nikola Domżalska kl 3B

            III miejsce

            Antoni Merchel kl 3B

            Tatiana Łukaszewska kl 1C

            Zuzanna Kuchta kl 1C

            Tomasz Krupiński kl 1A

            Aleksandra Antosiak kl 2C

            Maria Kołakowska kl 2B

            Dagmara Antosiak kl 2B

            Alicja Kowalska kl 2A

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział

            Wyświetl mniej

          • Fizyka - ZABAWY z cieniem

          • Fizyka - ZABAWY z cieniem  - rysujemy swój profil.

            Na lekcji fizyki z działu Optyka - uczniowie poznawali zjawisko powstawania cienia i półcieni.

            Współpracując w grupie odrysowywali cienie. Oświetlając światłem latarki głowę osoby rysowali  jej kontur na kartce. Tworzyli też cienie innych przedmiotów, figurki utworzone dłońmi. Powstał prawdziwy teatr cieni! Przygotowując się do praktycznych działań, uczniowie wcześniej przygotowali informacje na temat cienia, istoty jego powstawania, znaczenia tego słowa. Nauka przez doświadczenie to najlepsza zabawa i świetny sposób na zrozumienie fizyki. Wykonane prace zaprezentowaliśmy na parawanie szkolnym.

          • WIZYTA W TEATRZE

          • Wycieczka klas drugich

            ‎18 maja uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Domu Kultury w Przasnyszu. Uczniowie wzięli udział przedstawieniu teatralnym pt. ,, Przygody Baltazara Gąbki".

          • WYCIECZKA DO GRUNWALDU

          • Wycieczka do Grunwaldu i Olsztyna. Wyjazd rozpoczęliśmy od lekcji muzealnej, podczas której poznaliśmy historię bitwy pod Grunwaldem oraz wiele ciekawych faktów związanych z tym wydarzeniem. Zwiedziliśmy muzeum i pole bitwy, co pozwoliło nam lepiej wyobrazić sobie przebieg historycznych wydarzeń. Po części historycznej udaliśmy się do Olsztyna, gdzie obejrzeliśmy seans w Multikinie w Galerii Warmińskiej. Kolejnym punktem wycieczki była wspólna zabawa w MAX FUN. Był to dzień pełen wrażeń, integracji i wielu miłych wspomnień. Wycieczka dostarczyła nam nie tylko nowych doświadczeń i wiedzy historycznej, ale także okazji do wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze.

          • 18. 05. 2026 - urodziny patrona szkoły

          • 18.05. 2026r. minęło 106 lat od narodzin św. Jana Pawła II – patrona naszej szkoły.
            Papież pielgrzym, orędownik dialogu, człowiek, który zmienił bieg historii.

            Karol Wojtyła, późniejszy Papież Jan Paweł II, a dziś święty i nasz Patron przyszedł na świat dokładnie 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Jesteśmy wdzięczni za jego kapłaństwo, nauczanie i przesłanie jego życia. Rocznica jego urodzin jest też rocznicą nadania naszej szkole jego imienia.
            Podczas lekcji informatyki uczniowie – przypomnieli sobie historie naszej szkoły, przybliżali postać patrona – wyszukując informacje, wykonując rysunki, tworząc prezentacje multimedialne.
            Powstało wiele pięknych prac pod hasłem „Jan Paweł II w moich oczach”

          • PRZEZ DZIAŁANIE DO WIEDZY-PRAKTYCZNA MATEMATYKA

          • Uczniowie klasy 6 podczas powtórzeniowej lekcji matematyki – utrwalali wiadomości o bryłach przestrzennych. Pracując w grupach: nazywali bryły, budowali modele ostrosłupów, graniastosłupów i innych wielościanów z siatek, tworzyli szkielety brył, opisywali własności zbudowanych brył. Wskazywali wierzchołki, krawędzie, podstawy, opisywali ściany, porównywali objętości brył.

            Wyjątkową grupę wśród brył stanowią bryły obrotowe. Przymocowane do patyczków figury płaskie, pozwalały wyobrazić sobie jak powstają walce, stożki, kule. Uczniowie wskazywali też przykłady wielościanów, brył obrotowych w życiu codziennym. Lekcja była też okazją do współpracy uczniów i integracji.

          • WYCIECZKA DO OLSZTYNA I OLSZTYNKA

          • W dniu 07.05.2026r. uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Olsztynka i Olsztyna.

            Huta Szkła Artystycznego była pierwszą atrakcją tej wycieczki. W tym miejscu uczniowie przekonali się, że praca w hucie szkła może być bardzo ciekawa. Przekonali się, że wystarczy kilka minut, żeby stworzyć szklaną figurkę od podstaw. Samo barwienie szkła było interesujące, a cięcie lejącego szkła, dmuchanie szklanych baniek to po prostu artystyczna magia.

            Muzeum Przyrody było kolejną atrakcją wycieczki. Ekspozycja zoologiczna to głównie wypchane zwierzęta 250 gatunków, w tym wielu zagrożonych wyginięciem. Dermoplastyczne postaci zwierząt stojących na tle fotografii ich naturalnych siedlisk, sprawiało wrażenie uczestnictwa w wyjątkowym, leśnym spacerze.

            Warmiolandia – Miasto Dzieci to kolejny punkt tej wycieczki. Nasi milusińscy uczestniczyli w zabawach w strefie rekreacyjnej z wielopoziomową konstrukcją zabawową, zjeżdżalniami, basenami z kulkami oraz licznymi przeszkodami ruchowymi.

            Z pewnością wycieczka ta pozostanie na długo w pamięci uczniów.

          • CYFROWY NAUCZYCIEL

          • Miło nam poinformować, że Gmina Chorzele jako organ prowadzący dla Publicznej Szkoły Podstawowa Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach przystąpiła do projektu „Cyfrowy nauczyciel - szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe nauczycieli szkolnych z obszaru: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie” realizowanego w ramach Inwestycji C2.1.3: „E-kompetencje”, finansowanego ze środków UE NextGenerationEU - Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności, w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

            Dofinansowanie z UE: 3 000,00 zł

            Udział w projekcie miał na celu podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli poprzez rozwijanie umiejętności wykorzystania technologii cyfrowej, odpowiednie jej wykorzystanie w pracy z uczniami oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo cyfrowe w pracy nauczyciela.

            W szkoleniu udział wzięło troje nauczycieli naszej szkoły. Za otrzymane dofinansowanie zakupiony został nowoczesny:

            Mikroskop stereoskopowy WIFI 10x-20x-40x-LED 4MP CYFROWY, podśw. (światło dolne i górne) GTU-06 (1szt.).

            Długopis 3D PEN z akcesoriami (3szt.).