• TURNIEJ TYMBARKU

• Wielki sukces naszych uczennic 3 klas - III miejsce w Finale Wojewódzkim w Turnieju Tymbark. Chłopcy również dzielnie walczyli ale musieli uznać wyższość rywali w rozgrywkach grupowych.

• KLASY II W WARSZAWIE

• W piątek 27 maja 2022 r. klasy 2A i 2B wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzaliśmy ZOO, a w nim zwierzęta egzotyczne z innych kontynentów oraz gatunki zagrożone wyginięciem. Następnie udaliśmy się na warszawską Starówkę, podziwiając Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Syrenkę Warszawską, Pomnik Małego Powstańca. Następnym punktem było Muzeum Iluzji. Na koniec był przejazd do Cinema City Arkadia, gdzie obejrzeliśmy premierę filmu animowanego pt.,,Dogtanian. Psi Muszkieter''. O godz. 20:30 szczęśliwie wróciliśmy na parking szkolny. Wszyscy będziemy miło wspominać ten wyjazd.

• WYCIECZKA DO WARSZAWY -25 V 2022

• 25 V 2022  - uczniowie klas 5 udali się z wizytą do naszej stolicy – Warszawy. Na początku byliśmy w parku trampolin – Stacja Grawitacja. Niesamowita 2- godzinna zabawa, dostarczyła wszystkim wielu emocji, przeżyć, poprawiła kondycję fizyczną. Następnie udaliśmy się na spacer po warszawskiej starówce. Kolumna Zygmunta okazała się bardzo wysoka. Podziwialiśmy Zamek Królewski, widok na Wisłę, Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela. Maszerując urokliwymi uliczkami dotarliśmy do pomnika Małego Powstańca. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Niesamowite, zaskakujące eksperymenty i wystawy wyjaśniły nam wiele zagadnień z przedmiotów ścisłych. Nie zabrakło też wizyty w McDonalds. Wróciliśmy szczęśliwi i z mnóstwem wrażeń.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Dzięki wielkiemu zaangażowaniu pani Burmistrz Beaty Szczepankowskiej i Dyrektor Hanny Wilga nasza szkoła otrzymała olbrzymie wsparcia w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości
            Nasi uczniowie będą mogli korzystać  z nowoczesnego sprzętu informatycznego. Pozwoli im to poznać nowe technologie i rozwinie wiele umiejętności ważnych dla młodego człowieka. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Uczniowie naszej szkoły na zajęciach informatyki przy pomocy dostępnego wcześniej w pracowni sprzętu tworzyli mini studio nagrań. Uczyli się prawidłowo podłączać do komputera urządzenia audio, nagrywali mowę – za pomocą Rejestratora głosu, korzystali z syntezy mowy. Korzystali z rozpoznawania mowy na komputerze, laptopie lub smartfonie. Mamy nadzieję, że nowoczesny sprzęt pozyskany dla naszej szkoły pozwoli nam jeszcze lepiej kształtować umiejętności uczniów a może nawet wykształcić przyszłych dziennikarzy radiowców.

• NAJPIEKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA 2022

• 12 maja 2022 w Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu na „Najpiękniejszą kartkę Wielkanocną 2022” zorganizowanego przez panią Burmistrz Beatę Szczepankowską.

W konkursie wzięło udział aż 51 prac. Jedną z nich wykonała uczennica naszej szkoły Lena Rejs - klasa 4A

Spośród wszystkich nadesłanych kartek nagrodzonych zostało 9, a 3 otrzymały wyróżnienia:

Kategoria II - Szkoły podstawowe klasy I-IV

I miejsce – Angelika Skwiot – kl. IV, PSP w Krukowie

II miejsce – Patrycja Karaszewska – kl. IV, PSP w Zarębach

III miejsce – Adam Młynarski – kl. I, PSP w Pościeniu Wsi

Wyróżnienie – Lena Rejs – kl. IV a, PSP nr 2 w Chorzelach

Cieszymy się bardzo i SERDECZNIE GRATULUJEMY

• TYDZIEŃ KULTURY POLSKO -UKRAIŃSKIEJ

• 13 V 2022r. odbyło się w naszej szkole spotkanie podsumowujące przeprowadzony w naszej szkole projekt DNI KULTURY POLSKO –UKRAIŃSKIEJ.

W spotkaniu uczestniczyli: pani Burmistrz Beata Szczepankowska, pani Anna Ossowska – dyrektor SP1,  ks. Łukasz Kopczyński, ks. Grzegorz Kosiorek, uczniowie i rodzice uczniów ukraińskich z SP2 i SP1. Wszystkich przybyłych i całą społeczność szkolną, serdecznie powitała pani dyrektor  Hanna Wilga. Jednym z działań projektu był udział w Akcji „Podaruj wiersz” organizowanej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta, która ma na celu propagowanie polskiej poezji i jej twórców. Zapisane przez uczniów wiersze wręczyliśmy na pamiątkę zaproszonym uczestnikom spotkania.

Uczniowie słowem i piosenką zaprezentowali wszystkim efekty działań projektowych.

• MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

• Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w tym w ruchu drogowym, Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Kurator Oświaty zaplanowali w dniach 13-20 maja 2022 r. Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. Nasza szkoła przystąpiła do akcji. Zaplanowaliśmy szereg ciekawych działań, które pozwolą przybliżyć uczniom szeroko pojęte bezpieczeństwo. W szczególności skupimy się na bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zagadnieniach z pierwszej pomocy jak też bezpieczeństwie w sieci internet. Akcję rozpoczęliśmy spotkaniami uczniów z miejscowymi policjantami. Uczniowie – szczególnie młodsi – zadali wiele pytań i uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom.

• WIZYTA W MIASTECZKU RUCHU DROGOWEGO

• WIZYTA W MIASTECZKU RUCHU DROGOWEGO W KPP W PRZASNYSZU.
            Uczniowie klas 4 przygotowując się do egzaminu na kartę rowerową udali się na praktyczną lekcję do Miasteczka Ruchu Drogowego. Ćwiczyli praktyczną jazdę na rowerach, znajomość manewrów, kontrolę stanu technicznego, udzielanie pierwszej pomocy, wzywanie pogotowia, bandażowanie i zakładanie chusty trójkątnej. Instrukcji w poruszaniu się po miasteczku i pomocy udzielały uczniom panie policjantki z wydziału ruchu drogowego. Bardzo serdeczne dziękujemy.