• SPRZĄTAMY DLA POLSKI

• #SprzątamyDlaPolski

W dniu 22 kwietnia 2022r. (piątek) nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski” w ramach Dnia Ziemi - czyli sprzątanie lasów i pobliskich terenów zielonych pod hasłem "Inwestujmy w naszą planetę".

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. W dniu tym odbywa się wiele wydarzeń: konferencje, warsztaty, sympozja, festyny propagujące ekologiczny, zdrowy styl życia. Nasza szkoła wzięła udział w akcji "#SprzątamydlaPolski", zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Dla Polski". Celem akcji jest troska o środowisko najbliższej okolicy i kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Uczniowie z klas I-VIII sprzątali tereny w pobliżu szkoły i pobliskie lasy. Niestety, śmieci nadal jest bardzo dużo. Wspólnie uzbieraliśmy ok . 70 worków. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

• W OCZEKIWANIU NA WIELKANOC

• Przedświąteczny czas to czas przygotowania potraw, ozdób, dekoracji, robienia prządków, zakupów. Można też przygotować kartki świąteczne i wysłać je do znajomych. Najszybciej dotrą te komputerowe- wykonane w Paincie, a newet w Pythonie.
            Uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w Gminnym konkursie na Najpiękniejszą kartkę Wielkanocną 2022. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym w w szczególności naszej uczennicy Lenie Rejs z klasy 4A, która zdobyła wyróżnienie.

• WIELKANOCNE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE

• 11 kwietnia 2022 odbyła sie w naszej szkole degustacja potraw wielkanocnych polakiech i ukraińskich. Portawy, ciasta, babki, mięsiwa, jajka, serniczki, galaretki przygotowali rodzice uczniów na szej szkoły jak też  rodzice uczniów przybyłych do nas z Ukrainy.

• WARSZTATY WIELKANOCNE

• 7 IV 2022 w  naszej szkole odbyły się Warsztaty Wielkanocne – przybliżające uczniom tradycje wielkanocne w Polsce i w Ukrainie. Poprowadziły je Panie z Kurpiowskiego Koła z Zarąb i Krukowa. W spotkaniu uczestniczyli ukraińscy uczniowie naszej szkoły i wielu ich rodziców. Podczas zajęć uczestnicy przybliżyli sobie zwyczaje Świąt Wielkanocnych.  Zajęcia były wspaniałą okazją do integracji. Wspólne wykonanie kwiatków, palm, ozdób wielkanocnych było okazją do odkrycia talentów artystycznych i sprawiło wszystkim wiele radości. Wykonane palmy zapewne będą się pięknie prezentowały w najbliższą Niedzielę Palmową. Wszystkim Paniom serdecznie dziękujemy.

• Programi Pho3nix Kids

• Nasza szkoła dzięki udziałowi w programie Pho3nix Kids popularyzującym aktywność fizyczną, pozyskała kolejny sprzęt sportowy dla najmłodszych uczniów.