• Rok szkolny 2019/2020

        •  

          Zakończyliśmy innowację pedagogiczną

          "Biesiady czytelnicze"

                   Wprowadzenie innowacji zostało poprzedzone szczegółową analizą czytelnictwa w klasach I – VIII, obserwacją i propozycją nauczycieli.  Zaplanowane zadania realizowane były podczas zajęć bibliotecznych, na lekcjach języka polskiego, na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej, w ramach godzin wychowawczych oraz w czasie zajęć pozalekcyjnych.  Aby zachęcić uczniów do czytania podjętych zostało szereg zadań, w których uczestniczyli nauczyciele, uczniowie i rodzice. Założeniem innowacji było sprawienie, by czytanie książek znowu stało się modne i atrakcyjne oraz stało się sposobem na spędzenie wolnego czasu. Głównym celem innowacji było promowanie aktywnej postawy czytelniczej i popularyzacja czytelnictwa. Autorki projektu starały się zaszczepić wśród uczniów nawyki czytelnicze i rozwijać zamiłowanie do literatury. Celem głównym było zachęcenie dzieci do częstszych kontaktów z książką, do polubienia czytania, nie tylko dla lepszej oceny.  

          W wyniku realizacji innowacji nastąpił wzrost zainteresowań i kompetencji czytelniczych uczniów klas I - VIII,  uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniach związanych z głośnym czytaniem, szczególnie uczniowie klas młodszych. Zadanie to stało się priorytetem dla uczniów i rodziców. Rodzice monitorowali, motywowali, kontrolowali działania prowadzone w domu.   

          W ramach innowacji przeprowadzono 67 zajęć czytelniczych pod hasłem „Biesiady z książką”, w czasie których wspólnie czytano i omawiano wybrane dzieła lub ich fragmenty, opowiadano o przeczytanych lekturach, w różnej formie promowano pozycje, które polecano innym czytelnikom. Przyłączono się do akcji „Teraz czas na czytanie”, ogłoszonej przez Fundację Powszechnego Czytania. Promowano czytelnictwo – „Książka dobry sposób na nudę”. Obchodzono Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach".  Zachęcano do wspólnego czytania! Przygotowano Dzień Otwarty Biblioteki Szkolnej w wersji online. Wirtualna gazetka – padlet, pozwoliła przyszłym uczniom klas pierwszych poznać bibliotekę szkolną. Przez cały rok prowadzono Literackie Wędrówki. Zapraszano czytelników na wspólne wędrówki szlakiem młodzieżowej i dziecięcej literatury.

          Efekty podejmowanych działań:  

          Ankieta ewaluacyjna przeprowadzona po zakończonej innowacji potwierdza, że sytuacja bardzo się zmieniła.  Uczniowie lubią czytać. Większość z nich sięga po książkę dla przyjemności. W domach większości uczniów jest księgozbiór. Można w nim znaleźć przede wszystkim baśnie, lektury oraz książki encyklopedyczno – informacyjne. Korzystając z biblioteki uczniowie chętnie wybierają bajki, baśnie, książki przygodowe, nie tylko lektury szkolne. Większość rodziców czyta wspólnie z dzieckiem, a następnie rozmawia na temat przeczytanej lektury. W większości domów istnieje tradycja wspólnego czytania. Uczniowie systematycznie korzystają z biblioteki szkolnej. Znajdują w bibliotece interesujące pozycje. Większość uczniów ma ulubioną książkę, do której chętnie wraca. Z ankiety wynika jednoznacznie, że poziom wiedzy na temat czytanych książek oraz świadomość potrzeby czytania wzrosła znacząco. Uczniowie z łatwością podawali tytuły i autorów przeczytanych książek. Rodzice o podejmowanych przez szkołę działaniach wyrażali się pozytywnie i wyrazili chęć dalszej współpracy w zakresie rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci.

          Innowacja pedagogiczna zakończyła się sukcesem. Uczniowie podnieśli swoje kompetencje czytelnicze przejawiające się zarówno w poprawie techniki czytania, jak i w rozwinięciu zainteresowań czytelniczych.  Wybór najlepszego czytelnika każdego miesiąca motywował uczniów do czytania.  Z rodzicami uczniów nawiązano współpracę w zakresie wspólnego czytania w domu. Dzięki poświęceniu większej uwagi i przeznaczeniu dodatkowego czasu na czytanie i omawianie książek, uczniowie mieli szanse odczuć satysfakcję,  radość i przyjemność ze wspólnego czytania.  W czasie nauczania zdalnego młodsze dzieci czytały codziennie w domu co potwierdziła większość rodziców.

          Z opinii nauczycieli języka polskiego wnioskujemy, że u wielu uczniów nastąpiła poprawa poziomu wypowiedzi ustnych i pisemnych. Wspólne spotkania pozwoliły poprawić wzajemną relację między uczniami. Przekonali się, że warto czytać, wzajemnie polecali sobie książki godne przeczytania.  Lepiej rozumieli przeczytane teksty, wyniki testów czytania ze zrozumieniem znacznie się poprawiły. Zgromadzona dokumentacja fotograficzna potwierdza zaangażowanie uczniów w działania promujące czytelnictwo. Wszystkie podejmowane działania były na bieżąco upowszechniane na stronie internetowej szkoły.

          Wykorzystano wiele sposobów mających na celu zainteresowanie książką. Podjęte działania zostały zaprezentowane w formie wirtualnej gazetki – Padlet – „Biesiady czytelnicze” – podsumowanie innowacji pedagogicznej.

           

          "BIESIADY CZYTELNICZE" - innowacja pedagogiczna

           

          W WAKACJE TEŻ CZYTAMY

          ZACZYTANYCH WAKACJI ŻYCZY BIBLIOTEKA SZKOLNA

          Z książką na wakacje! - prezentacja 

           

           

          120 rocznica urodzin Antoine de Saint - Exupery'ego

          Poznaj autora "Małego Księcia" - Prezentacja

           

          CZYTAMY RAZEM !

                             Dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy włączyli się do akcji                    wspólnego czytania.

           

           

          DOBRE NAWYKI CZYTANIA

          Jak dbać o wzrok? 

           

          150 rocznica śmierci Charlesa Dickensa

          Charles Dickens - prezentacja 

           

           

          105 rocznica urodzin Ks. Jana Twardowskiego

          1 czerwca obchodzimy 105 rocznicę urodzin księdza Jana Twardowskiego, najwybitniejszego twórcy współczesnej liryki refleksyjno - religijnej. Zachęcamy do czytania pięknych wierszy przepojonych głęboką wiarą i miłością do drugiego człowieka.

          Ks. Jan Twardowski - poeta dzieci - prezentacja 

           

           

          OGÓLNOPOLSKI  TYDZIEŃ  CZYTANIA  DZIECIOM!

          Rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczna XIX edycja pod hasłem "Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach". Z uwagi na sytuację epidemiczną Tydzień Czytania będzie miał miejsce po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej, a materiały związane z nim zostaną udostępnione na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl.

          Zachęcamy do wspólnego czytania!

           

          20 powodów dlaczego warto czytać dziecku. docx

          17 zalet książek dla dzieci .docx

           

          Konkurs czytelniczy (online)

          „Cytat z książki”

          Konkurs czytelniczy został przeprowadzony w wersji online.

          W dniach od 8 do 15 maja zamieszczane były w e-dzienniku cytaty z książek. Zadaniem uczestników konkursu było szybkie i poprawne odgadnięcie z jakiej książki pochodzą cytaty. Kto poprawnie odpowiedział, otrzymywał punkt. Uczniowie, którzy zebrali najwięcej punktów zostali zwycięzcami konkursu i otrzymali nagrody książkowe.

          Uczestnicy konkursu:

          Klasa I – IV – Antosiak Nikola, Wiśniewska Oliwia, Szotkowski Piotr, Bochenek Krystian, Jeziorek Weronika, Niska Laura, Lipińska Julia, Lipiński Jan, Częścik Szymon, Grabowska Maja, Grabowski Artur, Grabowski Marceli, Fuks Bartosz, Kostrzewa Daniel, Delowicz Oliwia, Bober Julia, Piasecki Franciszek, Werder Weronika, Karłowicz Maja, Rapacki Mikołaj, Cichowski Adam, Pomierska Anna, Białczak Kacper, Kalko Julia, Markowska Kinga, Tłoczkowska Marta, Smoliński Szymon, Wichowski Dawid, Merchel Igor.

          Klasa V – VI – Niski Bartosz, Kozłowski Jakub, Rapacka Natalia, Sendrowska Laura, Chrzanowska Natalia, Jurczak Anna, Zalewski Radosław, Rapacka Paulina, Pyśk Miłosz, Kolebacz Łukasz.

          Klasa VII – VIII – Pszczółkowska Maja, Samsel Klaudia, Majewska Natalia, Grabowska Julia, Wiśniewska Karolina, Rapacki Kamil.

           

                     Zwycięzcy konkursu:

                    I kategoria – Uczniowie klas I – IV

                    I miejsce – Antosiak Nikola

                    II miejsce – Wiśniewska Oliwia

                    III miejsce – Lipińska Julia

                    Wyróżnienie – Delowicz Oliwia

                    Wyróżnienie – Pomierska Anna

                    II kategoria – Uczniowie klas V – VI

                    I miejsce – Kozłowski Jakub

                    II miejsce – Niski Bartosz

                    III miejsce – Sendrowska Laura

                    Wyróżnienie – Rapacka Natalia

                    III kategoria – uczniowie klas VII – VIII

                    I miejsce – Wiśniewska Karolina

                    II miejsce – Majewska Natalia

                    III miejsce – Grabowska Julia

                    Wyróżnienie – Pszczółkowska Maja

                    Wyróżnienie – Rapacki Kamil

          Konkurs czytelniczy (online)

          „Czytajmy w domu”

          Konkurs polegał na napisaniu opowiadania na temat ulubionej, bądź ostatnio przeczytanej książki. Skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. 

          Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody książkowe.

            Serdecznie gratulujemy ZWYCIĘZCOM KONKURSU: 

                             I miejsce – Oliwia Wiśniewska kl. II a – „Czarna owieczka” J. Grabowski

                               I miejsce – Anna Pomierska kl. II a – „Czarna owieczka” J. Grabowski

                               II miejsce – Weronika Małkowska kl. I c – „Karolcia” M. Kruger

                               III miejsce – Dawid Wichowski kl. II b – „Mały Książę” A. Saint – Exupery

                               Wyróżnienie – Weronika Jeziorek kl. III a – „Parasol” M. Konopnicka

           

           

          „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.

          Tylko załóż wygodne buty,

          bo masz do przejścia całe życie”

                                                        Jan Paweł II

          Niech słowa Patrona Naszej Szkoły  Świętego Jana Pawła II

          nieustannie dodają nam otuchy i napełniają nadzieją na przyszłość.

           

          "Nie lękajcie się patrzeć w przyszłość..." Jan Paweł II

          18 maja będziemy obchodzić 100 rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II. W tym szczególnym czasie zachęcam do pogłębienia wiedzy o naszym wybitnym rodaku Janie Pawle II. W umieszczonym na stronie internetowej szkoły oraz facebooku szkoły i biblioteki padlecie, znajdziecie szereg ciekawych cytatów, zdjęć, filmów, książek związanych z życiem świętego Jana Pawła II. Zachęcam do skorzystania, do chwili osobistej refleksji.

                                                      PADLET - "NIE LĘKAJCIE SIĘ PATRZEĆ W PRZYSZŁOŚĆ..."

                                                         https://padlet.com/akowalska5/mr37er5jir7hmbz7

           

          Warto przeczytać!

          Jan Paweł II – Nasz Papież – Wielki Polak. Osoba, która poprzez swoją działalność i rozpoznawalność, stała się ambasadorem naszego kraju na całym świecie. Jesteśmy jako naród z tego bardzo dumni. Nie zapominajmy jednak o tym, że każdy „wielki” był też kiedyś dzieckiem, nastolatkiem, uczniem, studentem… Wszystkich, którzy chcą poznać dzieciństwo, młodość, pełną trudnych wyborów drogę do kapłaństwa Karola Wojtyły zachęcam do lektury książki Joanny Krzyżanek "Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem". To książka napisana specjalnie dla młodego czytelnika. Znajdziecie tu odpowiedzi na różne pytania. Dowiecie się, czy mały Karol był urwisem, czy grał w piłkę i strzelał bramki, co lubił czytać, czy lubił teatr, co działo się z nim w czasie wojny… Jeżeli będziecie chcieli kontynuować tę opowieść, sięgnijcie również po kolejne książki tej autorki: "O tym, jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską", "O tym, jak Jan Paweł II został błogosławionym" i "O tym, jak Jan Paweł II został świętym"
           
                 

                                   Halina  Poświatowska

                                    85 rocznica urodzin polskiej poetki 

          "Lubię moją samotność
          zawieszoną wyżej
          niż most
          rękoma obejmujący niebo"

             Wiersze były dla poetki lekarstwem na smutek 

          Halina_Poświatowska. docx

           

          JAN PAWEŁ II - NASZ AUTORYTET

          Linki_do_filmów_i_książek_o_Janie_Pawle_II.docx

          Zachęcamy do czytania i oglądania!

           

           

            Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli" -                                                                                                             Cyceron

          Nasi Uczniowie promują czytelnictwo

          KSIĄŻKA_dobry_sposób_na_nudę (3).pdf

           

           

          35 rocznica śmierci znanego pisarza 

          Adama Bahdaja 

          Zachęcamy do czytania książek Adama Bahdaja. Wiele z nich na pewno już znacie, a może jeszcze nie wszystkie?          Naprawdę warto przeczytać. Obejrzyjcie padlet, może będzie dla Was inspiracją do czytania.

          ZASMAKUJ W BIBLIOTECE

          W dniach 8 – 15 maja obchodzimy w Polsce tydzień bibliotek.

          W tym roku pod hasłem Zasmakuj w bibliotece. Na stronie szkoły oraz stronie biblioteki na facebooku (biblioteka SP2 Chorzele) znajdziecie szereg ciekawych quizów, gier związanych z książką oraz padlet ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - promujący działalność naszej biblioteki. Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursach Cytat z książki i Czytajmy       w domu.

          DZIEŃ OTWARTY 

          ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

          Serdecznie zapraszamy do spędzenia tego tygodnia z nami.

           

          W HOŁDZIE POLSKIEMU PAPIEŻOWI

          "Cytat na każdy dzień"

              Święty Jan Paweł II to największy z Polaków w dziejach naszej Ojczyzny. Warto inspirować się Jego nauczaniem i świadectwem życia. Z ogromnego bogactwa wypowiedzi Jana Pawła II trudno wybrać te najpiękniejsze myśli. Wiele sformułowań papieża weszło do potocznego języka i są powszechnie znane na całym świecie. 

          Każdego dnia zamieszczać będziemy najważniejsze i najpiękniejsze cytaty, które zawdzięczamy Janowi Pawłowi II. Słowa, które wypowiedział do młodych ludzi, w których pokładał ogromne nadzieje.

                Rozpoczynamy cykl wspomnień pod hasłem:  "W HOŁDZIE POLSKIEMU PAPIEŻOWI".

                 Cytaty Jana Pawła II zamieszczamy również na facebooku szkoły i facebooku biblioteki szkolnej.

          Zachęcamy do czytania!

          "Każdy z Was, młodzi przyjaciele, znajduje w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjać i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować!"

                                                                                                                                                            Jan Paweł II                                                                                                                             

          "Zachęcam Was, byście otworzyli Ewangelię i odkryli, że Jezus Chrystus chce być Waszym Przyjacielem.             Chce Wam towarzyszyć na każdym etapie Waszego życia. Chce być drogą, Waszą ścieżką pośród lęków,  wątpliwości, nadziei i marzeń o szczęściu".

                                                                                                                                        Jan Paweł II

          "Gdy będzie Wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenia, czy zawód, niech myśl Wasza biegnie ku Chrystusowi, który Was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i pomaga przetrwać każdą trudność".

                                                                                                                                         Jan Paweł II

                      "Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień!                       Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi".

                                                                                                                                         Jan Paweł II

          "To ważne, najdrożsi, by nauczyć się obserwować znaki, przez które Bóg nas wzywa i nami kieruje. Kiedy jesteśmy świadomi, że to on nas prowadzi, wówczas serce doświadcza autentycznej głębokiej radości, której towarzyszy żywe pragnienie spotkania Go oraz stały wysiłek, by posłusznie Go naśladować". 

                                                                                                                                         Jan Paweł II

          "Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Otwórzcie swoje serca, swoje życie, swoje wątpliwości, swoje trudności, swoje radości i swoje uczucia na Jego zbawczą moc i pozwólcie Mu wejść do waszych serc".

                                                                                                                                          Jan Paweł II

          "Bóg dał Wam rozum, byście poznali prawdę, i wolę, byście czynili to, co moralnie dobre. Dał Wam światło sumienia, byście się nim kierowali w wyborach moralnych, byście miłowali dobro i unikali zła. Prawda moralna jest obiektywna, a prawidłowo ukształtowane sumienie potrafi ją rozpoznać".

                                                                                                                                           Jan Paweł II

          "Młodzi ludzie wiedzą, że ich życie ma sens, o ile staje się darem bezinteresownym dla drugich. Dlatego przed każdym z Was staje pytanie: Czy jesteś zdolny podzielić się samym sobą - swoim czasem, talentami - dla dobra innych? Czy potrafisz kochać? Jeśli tak, to Kościół i społeczeństwo mogą oczekiwać od Ciebie wielkich rzeczy".

                                                                                                                                               Jan Paweł II

          "Droga Młodzieży nowego stulecia! Mówiąc "tak" Chrystusowi, mówcie "tak" wszystkim swoim najszlachetniejszym ideałom. Modlę się, aby On królował w waszych sercach oraz w ludzkości nowego wieku i tysiąclecia. Nie lękajcie się Jemu zawierzyć. On Was poprowadzi, da Wam siłę, byście szli za Nim każdego dnia i w każdej sytuacji".

                                                                                                                                               Jan Paweł II

          "Dziś Chrystus zwraca się z pytaniem do każdego z Was: czy kochasz mnie? Prosi Was byście Go kochali! Wszystko inne ma z tego wynikać. Decyzja pójścia za Jezusem nie oznacza, że natychmiast trzeba coś robić albo coś mówić, ale przede wszystkim kochać Go, być z Nim, przyjąć Go bez zastrzeżeń we własnym życiu".

                                                                                                                                               Jan Paweł II

          "Szukajcie prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje! Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów i rozpropagowanych haseł! Nie lękajcie się Miłości, która stawia wymagania".

                                                                                                                                              Jan Paweł II

          "Drodzy chłopcy i dziewczęta, podążajcie z entuzjazmem swych młodych serc za Chrystusem. Tylko On może uciszyć lęk człowieka. Patrzcie na Jezusa głębią Waszych serc i umysłów! On jest Waszym nieodłącznym przyjacielem".

                                                                                                                                               Jan Paweł II

          "Jaką miarą mierzyć człowieka? Czy mierzyć go miarą sił fizycznych, którymi dysponuje? Czy mierzyć go miarą zmysłów, które umożliwiają mu kontakt z zewnętrznym światem? Czy mierzyć go miarą inteligencji, która sprawdza się poprzez wielorakie testy czy egzaminy? Człowieka trzeba mierzyć miarą "serca".

                                                                                                                                                Jan Paweł II

          "Zaproście Chrystusa do Waszych serc, do Waszych rodzin. Niech będzie pierwszym Gościem Waszych radości          i trosk. Każdego dnia Go zapraszajcie razem z Maryją pod dach Waszego domu".

                                                                                                                                                Jan Paweł II

          "Podnieście głowy. Nie lękajcie się patrzeć w przyszłość. Tam czeka Ojciec, który jest miłością. Dla tej miłości warto żyć. Miejcie odwagę żyć dla miłości. Niech wszelki lęk znajdzie ukojenie u Tego, do którego wołamy         "Abba Ojcze!"

                                                                                                                                                Jan Paweł II

                                 "Młodość to pewien wymiar człowieczeństwa, który trzeba wypełnić prawdą i miłością.                                         Młodość, prawda i miłość: to się musi spotkać".

                                                                                                                                               Jan Paweł II

          "Chrystus pyta każdego z Was: "Czy miłujesz mnie"? Wejdź w głębię swego młodego serca. Tam znajdziesz odpowiedź. Miłość jest w Tobie. To Boży dar. A zatem patrz w przyszłość i nie bój się powiedzieć Chrystusowi: TAK. Choć to miłość wymagająca, nie bój się kochać Chrystusa. On pierwszy nas umiłował ... - umiłował do końca".

                                                                                                                                               Jan Paweł II

          "Wypłyń na głębię! Zawierz Chrystusowi, pokonaj słabość i zniechęcenie i na nowo wypłyń na głębię! Odkryj głębie własnego ducha. Przyjmij słowo Chrystusa, zaufaj Mu i podejmij swą życiową misję. Ludzie nowego wieku oczekują Twojego świadectwa. Nie bój się! Wypłyń na głębię! - jest przy Tobie Chrystus".

                                                                                                                                                Jan Paweł II

          "Bądźcie w tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Idę z Wami,           idę Waszym śladem i dodaję Wam odwagi modlitwą i Was wszystkich błogosławię z całego serca"

                                                                                                                                                 Jan Paweł II 

           

           

              Przygotowujemy się do Święta Szkoły

          Uczniowie klas I - III wykonali dla Patrona piękne laurki.

          Zachęcamy do obejrzenia wirtualnej gazetki "Laurki dla Patrona"

          IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego

               W bieżącym roku Narodowe Czytanie Pisma Świętego przebiega w zmienionej formie. Łączymy się jednak poprzez Słowo, które dziś szczególnie mocno gości w naszych sercach. Słowa Naszego Patrona są ponadczasowe, są dla nas drogowskazami na lepsze i te gorsze dni. Uczymy się słuchać Ewangelii.Wspólne czytanie Pisma Świętego stało się tradycją naszej szkoły. Pamiętajmy o sobie i naszych bliskich w tym szczególnym dniu.

          Wspólnie czytajmy w naszych rodzinnych domach. 

           

           

          78 rocznica śmierci

          Lucy Maud Montgomery

           

          (1874-1942) - powieściopisarka kanadyjska znana z książek dla młodzieży, zwłaszcza Ani z Zielonego Wzgórza (1908, wydanie polskie 1912) i siedmiu jej dalszych części. Główną bohaterką tych powieści jest pełna werwy, gadatliwa, osierocona dziewczyna obdarzona bujną wyobraźnią. Ania Shirley wzorem autorki serii przykłada wielką wagę do wykształcenia, marzy o pisaniu książek i nade wszystko kocha Wyspę Księcia Edwarda (rodzinny zakątek Montgomery), gdzie mieści się farma opiekunów naszej bohaterki, rodzeństwa Cuthbert - Maryli i Mateusza.

               

          Zachęcamy do czytania książek L. M. Montgomery.

           

                  

           

           

          WOLNY DOSTĘP  -  BIBLIOTEKI CYFROWE     

                  Kwarantanna to dobry czas na czytanie. Mimo, że szkolna biblioteka jest nieczynna, zachęcam                 do korzystania z darmowych e-booków i audiobooków. Znajdziecie je na stronach:

                  WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE

               www.WolneLektury.pl- znana i lubiana biblioteka cyfrowa, posiada w ofercie ponad 5500 tytułów.

                https://Lektury.gov.pl- serwis zawiera wiele lektur szkolnych wraz z wykazem i opisami. Książki    są do pobrania online w różnych formatach - także na czytniki

               www.ChmuraCzytania.pl - znajdziecie tu tytuły polskich i zagranicznych autorów, nie wymaga logowania.

                www.Polona.pl- największa w Polsce biblioteka cyfrowa, dostęp do materiałów jest całkowicie darmowy.

                   AUDIOBOOKI

                 www.Polska-Poezja.pl- serwis prezentuje polską poezję, którą czytają znani aktorzy.

                Spotify- umożliwia słuchanie muzyki, audycji i podcastów, wersja bezpłatna umożliwia słuchanie bajek, legend i opowiadań dla dzieci.

                 www.Audio-Bajki.pl, www.Bajkowisko.pl, www.PolskieRadioDzieciom.pl-  trzy ostatnie serwisy są dla najmłodszych, są to nagrania bajek - może przydadzą się bratu lub siostrze.

                   Inne interesujące strony dla uczniów i nauczycieli:

                 www.epodreczniki.pl

                 www.lubimyczytac.pl

                 Empik Premium- bezpłatne przez 60 dni

                 www.dlaucznia.pl

                  www.edukator.pl

           

          HANNA  OŻOGOWSKA

                25 rocznica śmierci 

                     (ur. 20.VII.1904 – zm. 27.V.1995)

                    Autorka książek dla dzieci i młodzieży, takich jak „Ucho od śledzia”, „Chłopak na opak”, Tajemnica zielonej pieczęci”. Prozaik, poetka, tłumaczka literatury rosyjskiej. Debiutowała jako autorka utworów dla dzieci. Była redaktorem naczelnym „Płomyka”. Jest laureatką Orderu Uśmiechu – odznaczenia przyznawanego przez dzieci. Jej powieść „Ucho od śledzia” znalazła się na Liście Honorowej im. Christiana Andersena, na którą trafiają najlepsze książki dla dzieci i młodzieży.

             Polecamy: „Dziewczyna i chłopak”, „Ucho od śledzia”, „Za minutę pierwsza miłość”, „Głowa na tranzystorach”

                  „Tajemnica zielonej pieczęci”

           

          23 kwietnia

          Światowy Dzień Książki i praw autorskich

            „Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...”    

          Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana.

          Zapraszam w tym dniu do sięgania po swoje ulubione pozycje,

          które dzięki Wam otrzymają nowe życie.

          Ciekawostki związane z książką znajdziecie na Facebooku biblioteki.     

          KLASA VI C prezentuje swoje ulubione lektury



           

           

          "GŁOS UCZNIA"  Święty Jan Paweł II - patron naszych serc

                                                            kwiecień 2020

                Wydanie specjalne z okazji 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II

          GŁOS UCZNIA

           

           

          Akcja Żonkile 2020

           

          19 kwietnia przypada 77 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.

          Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na żywo przekaże relacje z wielu wydarzeń.  Zachęcamy do udziału w autorskim, wirtualnym spacerze „Tu było getto”.

          Polecamy stronę polin.pl 

          Promując wartościowe książki, zachęcamy do przeczytania pozycji

          „Zdążyć przed Panem Bogiem” autorstwa Hanny Krall.

          Książka jest zapisem rozmowy z Markiem Edelmanem, ostatnim przywódcą powstania       w getcie warszawskim, który co roku, 19 kwietnia, składał bukiet żółtych kwiatów             pod pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie.

          Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. 

           

          Proponuję też książki dla młodych czytelników poruszające temat Holocaustu.

          ”Bombka babci Zilbersztajn” Katarzyna Ryrych

          ”Bezsenność Jutki” Dorota Combrzyńska-Nagala

          ”Dziennik Ann Frank” Ari Folman

          ”Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku” Beata Ostrowicka

          ”Mirabelka” Cezary Harasimowicz

          ”Pamiętnik Blumki” Iwona Chmielewska

          ”Wszystkie moje mamy” Renata Piątkowska

                       

                         Linki na Facebooku biblioteki

           

           

           

          TERAZ CZAS NA CZYTANIE

           

          Wspieramy akcję „Teraz czas na czytanie”, ogłoszoną przez Fundację Powszechnego Czytania. Celem jest zachęcenie Polaków do skorzystania z kwarantanny w sposób, który zbuduje kompetencje dzieci na przyszłość. Obecnie przekazy medialne oraz fakt odwołania zajęć w szkołach, brak kontaktu z rówieśnikami, wszystko to podminowuje w dzieciach poczucie bezpieczeństwa. Wspaniałym sposobem na odwrócenie tej tendencji będzie wspólne czytanie i rozmowa. Skorzystajmy z tego wspólnego czasu w domu. Zachęcamy,   by znaleźć czas na wspólne czytanie i rozmowę z dziećmi, z korzyścią dla dziecka i nas samych. Czytanie skutecznie niweluje stres. Mamy czas, czytajmy razem. Wykorzystajmy   tę trudną sytuację, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, na czytanie dzieciom książek, pomaganie w uczeniu się i zdobywaniu nowych umiejętności za pomocą wartościowych źródeł wiedzy. 

           

          Bądźmy razem, choć każdy w swoim domu!

           

          B A J K A

          KU  POKRZEPIENIU  SERC...

          Zła bakteria !!!!!

               Był rok 2020 -wszyscy żyli normalnie. Dorośli mieli pracę, pieniądze a dzieci beztrosko chodziły do szkoły. Aż do momentu gdy z Chin przyszła do nich bakteria, która nazywała się koronawirus. Bali się jej wszyscy mali i duzi. Mali nie chodzili do szkoły a duzi do pracy. Wszyscy siedzieli w domach ukryci przed złą bakterią, myli często ręce, unikali kontaktu- nawet z bliskimi. A ci którzy musieli opuścić swój dom zakładali rękawiczki i maski ochronne. Świat się zatrzymał. Wtedy ludzie na całym świecie się zjednoczyli i postanowili wygrać walkę z bakterią. I tak po kilku miesiącach udało się pokonać koronawirusa. Wszyscy bardzo się cieszyli i docenili to jak  kochają życie, jak kochają swoje rodziny i to że są zdrowi. Od tej chwili wszyscy żyli długo i szczęśliwie. A po złej bakterii zostało tylko wspomnienie.

                                                                                                                     KACPER SZLAGA VI c

           

          ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK

          Wykonane przez uczennice klasy IIa i IIb

          Izę Smolińską, Julię Domżalską, Nataszę Tułowiecką, Maję Karłowicz

                  

           

           

           

          DRODZY CZYTELNICY !

           

          Zachęcam do odwiedzania naszej strony internetowej - zakładka BIBLIOTEKA, zaglądajcie na facebooka biblioteki szkolnej biblioteka sp2 chorzele, a także zachęcam do kontaktu za pomocą poczty elektronicznej sp2chkowalska@wp.pl

          W związku z nauczaniem zdalnym taka forma kontaktu pozwoli nam kontynuować prace związane z realizacją innowacji pedagogicznej "Biesiady czytelnicze", pozwoli zrealizować zadania w wersji on - line. Materiały dla uczniów i rodziców będą zamieszczane na stronie internetowej. Zachęcam do współpracy!

           

           

          Drodzy Uczniowie!

          Korzystajcie ze stron internetowych promujących czytelnictwo.

          Polecam Portal lektury.gov.pl. Znajdziecie tam lektury w formie bezpłatnych e-booków. Portal Lubimyczytac.pl, Portal CZAS DZIECI.

          Dla najmłodszych ciekawa strona www.baśniowe-aplikacje. 

          Czytajcie, oglądajcie i bawcie się dobrze!

           

           

          Biesiady czytelnicze w wersji on-line

           

          Rozpoczynamy PORANKI z KSIĄŻKĄ

          Zachęcamy do wspólnego czytania.

          Proponujemy na Facebooku biblioteki gotowe teksty do wspólnego czytania. Miłej lektury!

           

          Proponujemy ćwiczenia twórcze

          Piszemy bajkę

          Spróbujcie, macie na pewno dużo pomysłów.

          Czekamy na wspaniałe bajki Waszego autorstwa.

           

          Wykonajcie zakładkę do książki ze swoim imieniem. Wiemy, że lubicie rysować.

          Wykonajcie zakładkę według własnych pomysłów. Zróbcie zdjęcie i prześlijcie pocztą elektroniczną. 

          Prace opublikujemy w naszej wirtualnej gazetce.

           

          Zapraszamy chętnych do współredagowania gazetki GŁOS UCZNIA. Pracujemy nad wersją on-line.

           

           

          KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM

          Wspólnie tworzymy prezentację multimedialną. Przysyłajcie swoje propozycje

          (zdjęcia, teksty, slajdy)

          Zachęcamy do wspólnej pracy. 

           

           

          „ISKRA NADZIEI”

          W tym trudnym dla wszystkich czasie polecam Wam książkę „Iskra nadziei”.

          Nie przypadkowo wybrałam właśnie pozycję, która zawiera wiele wartościowych myśli,

          jest świadectwem odwagi, dialogu, cierpienia i nadziei. To piękna książka o naszym papieżu Janie Pawle II. Została napisana z myślą o dzisiejszej młodzieży, która być może często słyszała o Janie Pawle II, ale naprawdę nie wie, czego uczył. Z wielowątkowego nauczania Wojtyły autor Aldo Maria Valli wybrał świadectwo dotyczące przebaczenia, cierpienia         i odwagi. Nie jest to biografia ani esej. Jest to historia tego, jak Jan Paweł II potrafił dotrzeć do każdego człowieka. Jego słowa i czyny nie przestają zadziwiać i wzruszać.

          Zachęcam do przeczytania. Książkę można znaleźć w księgarni internetowej i e-booku.

           

           

           

          Od 1 marca 2011 roku Polska obchodzi

          Narodowy Dzień Pamięci

          Żołnierzy Wyklętych

           

          Z tej okazji przygotowaliśmy apel patriotyczny poświęcony

          BOHATEROM – ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

           

           

                   

           

           

          ROK 2020

          ROKIEM  ŚWIĘTEGO  JANA  PAWŁA II

           

          Realizujemy zadania szkolnego projektu o Janie Pawle II.

          Zajęcia biblioteczne, lekcje języka polskiego, lekcje katechezy oraz spotkania po zajęciach,

          poświęcamy na wspólne czytanie dzieł Naszego Patrona - Papieża Jana Pawła II. 

           

                    

           

           

          NAJLEPSI  CZYTELNICY  STYCZNIA

           

           

          Konkurs czytelniczy

          „Mistrz czytania”

           

                   W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości omawianych lektur, umiejętności czytania ze zrozumieniem, szczegółowej analizy tekstów literackich.  Pytania konkursowe przygotowane zostały w oparciu o lektury obowiązkowe:  „Mikołajek” R. Gościnny, J. Sempe , „Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwa, „Chłopcy z Placu Broni” F. Molnar, „Opowieści z Narnii” C. S. Lewis, „Hobbit” J. R. Tolkien, „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicz.

          Najlepszą znajomością lektur szkolnych wykazali się uczniowie:

           

          I miejsce – Lena Rogozińska kl. VI C

          II miejsce – Anna Jurczak kl. VI C

          III miejsce – Kamil Bunalski kl. VI B i Maria Krysik kl. VI A

           

          GRATULUJEMY!

           

           

          PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE!

          Wspaniałe książki przekazała do biblioteki uczennica klasy II a - Kornelia Piasecka

          Serdecznie dziękujemy!

           

           

           

           

          Witamy wszystkich Czytelników po przerwie świątecznej,

          przekazując jednocześnie dobrą wiadomość.

          Rozstrzygnięty został szkolny konkurs czytelniczy pod hasłem

          "W krainie bajek". 

           

                   Celem konkursu było propagowanie zamiłowania do czytelnictwa, zachęcanie uczniów do czytania bajek, zapoznanie z różnymi gatunkami literatury dla dzieci, zapamiętywanie krótkich utworów, ich tytułów oraz autorów, rozpoznawanie bohaterów bajek, zachęcanie do brania udziału w konkursach czytelniczych. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z klas III. 

           

          Zwycięzcy konkursu:

           

          I miejsce – Julia Maria Lipińska kl. III B

           

          II miejsce – Adam Banul kl. III A, Maja Grabowska kl. III B

           

          III miejsce – Joanna Szymańska kl. III B, Natalia Ejma kl. III A

           

          Wyróżnienia:

          Nadia Lubowiedzka kl. III B

          Julia Asztemborska kl. III A

          Nikola Antosiak kl. III A

           

          Serdecznie gratulujemy !

           

           

           

          Z okazji nadchodzących

          Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku

          pragniemy życzyć wszystkim Czytelnikom,

          aby przy rodzinnym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery.

          By w chwilach refleksji zatrzymać się i spostrzec to, czego nie widać w ciągłym biegu – proste radości, a Nowy Rok niech niesie miłość, szczęście i pomyślność.

          Wesołych Świąt!

           

          Wydaliśmy świateczny numer naszej gazetki,

          w którym zamieściliśmy ciekawe informacje i niespodzianki.

          Zachęcamy do przeczytania!

           

           

          NAJLEPSI CZYTELNICY MIESIĄCA

          GRUDNIA

           

          Zofia Deptuła I C

          Weronika Małkowska I C

          Szymon Smoliński III A

           

          GRATULUJEMY !

           

           

           

          Konkurs poetycki

          „Boże Narodzenie”

           

               Celem konkursu było pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, promocja młodych twórców, przypomnienie tradycji świątecznych i atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie szkoły. Przy ocenie tekstów komisja brała pod uwagę formę liryku, bogactwo środków poetyckiego przekazu, sposób uzasadniania tematu.

          Laureatami zostali:

          I miejsce –  Kacper Szlaga VI C     

          II miejsce –  Weronika Piórkowska VI C    

          III miejsce –  Zofia Kobylińska VI C   

          Wyróżnienia: 

          Natalia Tłoczkowska VI C

          Natalia Rapacka VI A

          Anna Jurczak VI C

          Lena Rogozińska VI C

          Weronika Suchowiecka VI C

          Michał Fuks VI C

          Olaf Jankowski VI C

           

          SERDECZNIE GRATULUJEMY !

           

           

          Warsztaty literacko – filmowe

          „Opowieść wigilijna”

           

                     Oczekując na najpiękniejsze święta w roku wspólnie czytaliśmy „Opowieść wigilijną”. Uczniowie z klasy VII i VIII przygotowali ciekawe informacje na temat lektury, wspólnie oglądali film. Spotkanie warsztatowe pozwoliło utrwalić wiadomości do egzaminu ósmoklasisty.

           

           

                        

           

           

          BOHATEROWIE KSIĄŻEK

           

          "Trzy świnki" i "Pinokio"

           

                   

           

          Prace Szymona Częścika z klasy I B i Mikołaja Rapackiego z klasy II A

           

           

          NAJLEPSI CZYTELNICY MIESIĄCA

          LISTOPADA

           

           

          Anna Jagaczewska I C

          Weronika Jeziorek III A

          Oliwia Antosiak IV A

           

          GRATULUJEMY !

           

           

          Szkolny konkurs plastyczny

          „Mój ulubiony bohater książkowy”

           

                      Na konkurs wpłynęło 68 prac.

                      Laureaci konkursu:

                      I miejsce – Szymon Częścik I B

                      I miejsce – Julia Domżalska II B

                      II miejsce – Igor Marchel III A

                      II miejsce – Emilia Drężek IV A

                      III miejsce – Alicja Antosiak II B

                      III miejsce – Wiktoria Ochenkowska II B

                      Wyróżnienia:

                       Borys Kołodziejczyk I A

                       Maja Kucka II A

                       Joanna Szymańska III B

                       Anna Pomierska II A

                       Weronika Małkowska I C

                       Kacper Białczak I B

                       Kamil Kawiecki I B

                       Julia Pamrowska I A

                       Daria Rapacka I A

                       Mikołaj Rapacki II A

           

                

           

          SKARBCZYK  BIBLIOTECZNY
           

          Teczka pełna pomysłów i niespodzianek

           

               Nasz „Skarbczyk biblioteczny” to teczka pełna pomysłów i niespodzianek. Można w niej znaleźć teksty opowiadań, recenzje książek, zadania do wykonania, zagadki, labirynty, kolorowanki i wiele innych niespodzianek, które rozwijają spostrzegawczość, wyobraźnię i umiejętności uczniów. Poznawanie świata z ulubionymi bajkowymi bohaterami, w miły i przyjazny sposób pozwala uczniom spędzać przerwy międzylekcyjne w bibliotece szkolnej.  

           

           

           

          Podaruj książkę bibliotece ...

           

          Weronika Jeziorek ofiarowała bibliotece wspaniałe pozycje.

          Dziękujemy!

           

           

          LITERACKIE   WĘDRÓWKI

           

               Zapraszamy wszystkich na wspólne wędrówki szlakiem młodzieżowej i dziecięcej literatury. Zachęcamy do czytania i dzielenia się swoimi uwagami na temat przeczytanej lektury. Recenzje ulubionych książek naszych Czytelników zamieszczamy w „Kąciku Bibliofila” oraz w „Skarbczyku Bibliotecznym”.

           

          Wybieramy książkę miesiąca:

          WRZESIEŃ – Marek Twain „Przygody Tomka Sawyera”

          PAŹDZIERNIK - Hanna Ożogowska „Dziewczyna i chłopak”

          LISTOPAD – Rene Gościnny „Mikołajek”

          Zachęcamy do przeczytania!

           

           

           

          WARSZTATY  CZYTELNICZE

           

               Uczennice klasy III a  Julka, Jadzia, Ania i Zuzia czytały książki pierwszoklasistom. Młodsi koledzy słuchali z zainteresowaniem. Dziewczynki potrafią już ładnie czytać i zachęcić innych do słuchania.

           

           

           

          PRZERWY Z KSIĄŻKĄ

           

             

           

           

          DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

           

          Dzieci lubią misie,

            misie lubią dzieci...

           

                Kolejny raz mogliśmy się o tym przekonać świętując Dzień Pluszowego Misia. Najmłodsi uczniowie chętnie przytulali się do swoich pluszaków, mogli również obejrzeć wystawkę biblioteczną „Miś w literaturze dziecięcej”, na której znalazły się pozycje książkowe z misiem w roli głównej. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził ich ulubiony miś - Kubuś Puchatek.  

             

           

           

           

          Spotkanie integracyjne

          „Znamy przeszłość – zmierzamy ku przyszłości”

           

          Biblioteka szkolna przyłączyła się do realizacji zadań szkolnego projektu edukacyjnego

          „Też chcę być taki, jak On ...”

           

          Przygotowaliśmy specjalny numer gazetki szkolnej

          „Ojciec naszej wiary”,

          poświęcony Janowi Pawłowi II.

           

           

                  Uczniowie klas V, VI, VII i VIII wzięli udział w warsztatach edukacyjnych:„Ojciec naszej wiary”, poświęconych Patronowi Szkoły Świętemu Janowi Pawłowi II. Czytali fragmenty homilii, słowa do młodzieży: „Różne wymiary życia młodych ludzi”. (Kraków 8 czerwca 1979 r.) Odbyła się debata na temat: „Wolność i wiara w moim życiu – wartości przekazywane przez Jana Pawła II”. Uczniowie wykonali plakat wskazujący najważniejsze wartości w życiu człowieka, o których zawsze musimy pamiętać. Z tej okazji wydano również numer specjalny gazetki szkolnej – „GŁOS UCZNIA” – „OJCIEC NASZEJ WIARY”.

               

           

           

           

          BIESIADA CZYTELNICZA

           

                    Zorganizowaliśmy warsztaty literacko – filmowe. Uczniowie klasy VIII zaprezentowali fragment lektury „Mały Książę” A. Exuperego. Odbyła się projekcja filmu „Mały Książę” oraz prezentacja najważniejszych cytatów, przesłań, symboli występujących w  utworze. Spotkanie zakończyła zabawa dydaktyczna – „Znam lektury szkolne”. Dla uczniów klas VIII spotkania warsztatowe są jednocześnie powtórką do egzaminu.

           

           

                         

           

           

          MAM TALENT

           

                      Mogliśmy przekonać się o tym zapraszając pierwszoklasistów do wspólnego rysowania, którego efektem są piękne dzieła znajdujące się na wystawie szkolnej. Przedstawione postacie z bajek prezentują się znakomicie.

           

           

           

           

          DZIEŃ PRAW DZIECKA

           

                   Biblioteka szkolna włączyła się w realizację zadań szkolnego projektu edukacyjnego „Dla każdego dziecka, dzieciństwo”. Obchodziliśmy wspólnie Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Przygotowaliśmy specjalne wydanie gazetki „GŁOS UCZNIA” związane z 30 rocznicą uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

               

           

          Warsztaty czytelniczo - plastyczne w klasie III

           

            

           

                   

           

          PRAWA  DZIECKA

          Wspólne czytanie fragmentów dzieł Janusza Korczaka

           

           

          Szkolny konkurs czytelniczy

          „Zagadki literackie”

           

           

                  W dniach 8 i 12 listopada 2019 r., w klasach I i II odbył się konkurs czytelniczy pod hasłem „Zagadki literackie”.  Celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci literackich, rozwijanie aktywności twórczej w dziedzinie literatury, wspólna zabawa w grupie rówieśników.

          Zwycięzcami konkursu zostali ci uczniowie, którym udało się prawidłowo rozwiązać najwięcej zagadek. Zwycięzcy otrzymali oceny bardzo dobre z edukacji polonistycznej.

           

          Laureatami zostali:

           

          W kategorii uczniów klas I:

          Blanka Klonowska

          Zofia Cichowska

          Jan Lipiński

          Jakub Rzepiński

           

          W kategorii uczniów klas II:

          Maja Karłowicz

          Mikołaj Rapacki

          Zofia Tęga

           

          GRATULUJEMY !

           

           

          Szkolny konkurs literacki

           „Wyobraź sobie”

           

                   Uczestnicy konkursu mieli napisać wiersze zaczynające się od słów będących hasłem wywoławczym tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Teksty własnego autorstwa  zawierały różnorodną tematykę. Ocenie podlegała treść oraz sposób, w jaki w wierszach została osiągnięta funkcja estetyczna: piękno, oryginalność warstwy językowej, bogactwo użytych środków stylistycznych, plastyczność obrazowania, ekspresja liryczna.

                   Wyróżnione zostały teksty:

           

                                                           I miejsce – Weronika Piórkowska kl. VI c

                                                          II miejsce – Kamila Szymańska  kl. VII a

                                                         III miejsce – Wiktoria Chrzanowska kl. VII a

                                                         Wyróżnienie – Maja Pszczółkowska kl. VII a

           

          GRATULUJEMY !

           

                                                                                  

          Konkurs plastyczny "Okładka do książki" rozstrzygnięty!

          Wystawa najpiękniejszych prac

          „Z książki płynie odwaga,

          książka w życiu pomaga,

          chcemy książek

          jak słońca”

           

                                                                                                                              K. I. Gałczyński

           

           

          W dniu 5.11.2019 r. podsumowany został szkolny konkurs plastyczny „Okładka do książki”. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Wpłynęło 55 bardzo ładnych prac uczniów klas I – IV. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

           

          Zwycięzcy konkursu:

           

          I miejsce  Emilia Drężek kl. IV a

          I miejsce Nikola Antosiak kl. III a

          I miejsce Nadia Lubowiedzka kl. III b

          II miejsce Joanna Szymańska kl. III b

          II miejsce Wiktoria Ochenkowska kl.IIb

           II miejsce Zosia Tęga kl. II a

          III miejsce Natalia Żokowska kl. III a

          III miejsce Weronika Jeziorek kl. III a

          III miejsce Lena Gwiazda kl. II a

          Wyróżnienie Maja Karłowicz kl. II a

          Wyróżnienie Oliwia Majewska kl. II b

          Wyróżnienie Maja Dańkowska kl. III b

           

             

           

           

           

          PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBIOTEK SZKOLNYCH

          "TYDZIEŃ Z BAJKĄ"

                

           

          "Żyjmy zdrowo i aktywnie"

          Realizujemy zadania szkolnego projektu promującego zdrowy styl życia

           

          Wspólnie czytamy w czasie przerw

           

                    

           

          Najlepsi Czytelnicy Miesiąca

          PAŹDZIERNIKA

          Kornelia Piasecka II A

          Maja Karłowicz II A

          Aleksander Brosch IV A

          Spotkanie autorskie

          z Krzysztofem Nowakowskim

           K. Nowakowski – podróżnik, miłośnik psów, bierze udział w wyścigach psich zaprzęgów na Dalekiej Północy. To było niezwykłe spotkanie, usłyszeliśmy opowieści o niezwykłym życiu, pasji i marzeniach. Pan Krzysztof opowiadał jak wraz z żoną podporządkowali całe swoje życie psom rasy Husky. Rytm dnia wyznaczają im opieka i ciągłe treningi, gdyż ich marzeniem jest ukończenie 1000 km. prestiżowego wyścigu w Finmark w Norwegii. Odbywa się on w ekstremalnych warunkach pogodowych, gdzie człowiek zależny jest całkowicie od psów pociągowych oraz własnych umiejętności.

           

           

                         

          Narodowe Czytanie

           

          „Nowele polskie”

          07.09.2019 r.

           

          Wzięliśmy udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

          Czytaliśmy wybrane „Nowe polskie” wybitnych polskich pisarzy.

           

           

           

          ZACZYTANEGO NOWEGO ROKU SZKOLNEGO !