• RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

Klauzula_Informacyjna_kwiecien_2020.pdf

Dobre praktyki pomagające zachować bezpieczeństwo danych
          podczas lekcji online

20 zasad bezpieczeństwa, o których powinni pamiętać zarówno szkolni administratorzy, jak i nauczyciele oraz uczniowie, przygotowując się do lekcji online, aby chronić swoje dane

UODO_DOBRE_PRAKTYKI.PDF

Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania

W związku z pandemią koronawirusa poczta elektroniczna i inne elementy pracy grupowej, takie jak narzędzia konferencyjne lub komunikatory internetowe stały się wsparciem dla wielu uczniów i nauczycieli, wykorzystujących zdalne metody nauczania. Korzystając z nich,warto pamiętać o bezpiecznym przetwarzaniu danych.
          UODO_NAUKA_ZDALNA.pdf

25 maja 2018 roku zaaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako RODO lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Klauzula_rodo_.pdf