• Patron Papież Jan Paweł II

• "GŁOS UCZNIA" Święty Jan Paweł II - patron naszych serc. kwiecień 2020r

Wydanie specjalne z okazji 100 rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach

Zapraszamy do zapoznania się z gazetką

GŁOS UCZNIA

Święty Jan Paweł II to człowiek, którym zachwycał się i zachwyca cały świat. Trudno przecenić jego znaczenie z najnowszej historii Polski i świata. Zawarte materiały przybliżą Wam drodzy uczniowie tę niezwykłą postać, ale też pomogą zrozumieć, w jaki sposób Jan Paweł II osiągnął świętość.

DRODZY UCZNIOWIE,

DRODZY RODZICE

DRODZY NAUCZYCIELE

2 kwietnia 2020 roku mija 15.rocznica śmierci ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II – WIELKIEGO POLAKA – PATRONA NASZEJ SZKOŁY.

Bądźmy razem w tym dniu w duchowej łączności. W godzinie śmierci  tj. o 21.37 zapalmy w naszych oknach świece ,,Papieskie Światło Jedności” i za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II módlmy się o łaskę i ustanie pandemii koronawirusa. To szczególna godzina.  Ona ma być godziną modlitwy i jedności, kiedy to będziemy prosić świętego Papieża Polaka o wstawiennictwo i ratunek dla świata. Jan Paweł II zawsze wychodził naprzeciw drugiego człowieka, szukał z nim wspólnoty.

Dzień ten jest doskonałą okazją do refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II. W tym roku, 18 maja, będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin papieża Polaka. Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w środę, 1 kwietnia, zwracając się do Polaków, powiedział między innymi: "W tych trudnych dniach, które przeżywamy, zachęcam was do zawierzenia siebie Bożemu Miłosierdziu i wstawiennictwu świętego Jana Pawła II w przededniu 15. rocznicy jego śmierci".

Gdy 15 lat temu święty Jan Paweł II odchodził  do domu Ojca, na placu św. Piotra w Watykanie, w kościołach i w  kaplicach całego świata, na miejskich placach, przy przydrożnych krzyżach trwało wielkie modlitewne czuwanie milionów ludzkich serc. Nasze ulice i świątynie wypełniał cichy szept rozmodlonych ludzi, którzy pragnęli być w tych dniach razem i jednoczyli się przy umierającym papieżu, by towarzyszyć mu swoją miłością i w ten sposób podziękować za dar jego życia i świętości – napisał krakowski metropolita senior, zauważając, ze gdy patrzy dziś na opustoszały plac św. Piotra i widzi „puste świątynie i zamarłe ulice”, myśli, że „świat zatrzymał się tak, jak zatrzymał się 15 lat temu”.

Dlatego bądźmy w tym dniu razem. Zapalmy lampki w naszych domach i odmówmy z całą rodziną modlitwę „Pod twoją obronę”, prosząc za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o łaskę ustania pandemii.