12 października 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Chorzelach odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Wytrwale ćwiczyli podczas prób. Uczyli się wierszyków i piosenek.
W dniu ślubowania uczniowie w strojach galowych licznie przybyli do szkoły wraz z rodzicami.
Na początku uroczystości Pani Dyrektor serdecznie powitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli szkoły, a szczególnie gorąco wszystkich uczniów klas pierwszych. Pierwszaki pod czujnym okiem kilku przedstawicieli uczniów starszych klas wykonywali trudne zadania. Wiedza i umiejętności pierwszoklasistów pozwoliły na pomyślne wykonanie zadań. Miłość do Ojczyzny, szacunek dla Patrona Szkoły Papieża Jana Pawła II słychać było w każdym słowie małych uczniów. Pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Po zakończonej części artystycznej przedstawiciele rodziców w imieniu uczniów zwrócili się do Pani Dyrektor o przyjęcie uczniów klasy I A i I B i I C do grona społeczności szkolnej.
Akt ślubowania poprzedziło uroczyste nałożenie biretów na głowy dzieci.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" – padły słowa z ust Pani Dyrektor, która dotykała ołówkiem prawego ramienia każdego ucznia.
Następnie starsze koleżanki i koledzy z Samorządu Uczniowskiego życzyli sukcesów w nauce oraz zapewnili młodszych kolegów o pomocy i opiece w szkole i poza nią. Wzruszającymi słowami zwróciła się do uczniów Pani Beata Szczepankowska Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Oczywiście, nie zabrakło upominków z okazji tego wspaniałego Święta, uczniowie otrzymali dyplomy i książki o patronie szkoły, aby mogły poznać sylwetkę tego niezwykłego Polaka świętego Jana Pawła II. Uczniowie otrzymali także gadżety i słodycze. Rodzice również pamiętali o swoich dzieciach. Wręczyli im prezenty i zorganizowali "słodkie" przyjęcie, na które zaprosili zaproszonych gości oraz nauczycieli. Pierwszoklasiści otrzymali także balony, a w nich sentencje patrona tej szkoły.
Ten dzień na długo zostanie w pamięci uczniów klas pierwszych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ