12 września na Orliku w Chorzelach wystartował lokalny turniej w ramach drugiej edycji Z Orlika na Stadion. To największa ogólnopolska inicjatywa piłkarska dla dzieci i młodzieży. Do rozgrywek zgłosiło się blisko 25 drużyn z powiatu przasnyskiego, czyli dwukrotnie więcej niż w ubiegłorocznej edycji.
Turniej „Z Orlika Na Stadion” ma na celu wykorzystanie potencjału programu „Aktywna Szkoła”. Główną areną zmagań jest Orliki. Wydarzenie promuje aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły, skupia się na upowszechnianiu sportu, zasad fair play oraz rozwijaniu współpracy z lokalnymi samorządami i szkołami.
W turnieju biorą udział drużyny dziewcząt i chłopców z całego kraju w trzech kategoriach wiekowych: U-13 (rocznik 2013), U-14 (rocznik 2012) oraz U-15 (rocznik 2011). Do tegorocznej edycji zarejestrowały się drużyny z każdego powiatu w Polsce - łącznie 11 811.
Naszą szkołę reprezentowały: drużyny dziewcząt i chłopców kategorii U13, U14, U15. Ogromny sukces osiągnęły nasze drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U14 , które po bardzo dobrych i zaciętych spotkaniach wygrały cały turniej. Pozostałe zespoły również zameldowały się na podium. Wszyscy młodzi sportowcy otrzymali na koniec zmagań pamiątkowe medale. Dziękujemy naszym uczniom za podjętą rywalizację, w którą włożyli wiele serca i wysiłku.
Życzymy dalszych sukcesów.