#ZacznijOdLekkiej w SP 2 Chorzele !!!
#ZacznijOdLekkiej to kolejny projekt, który szkoła realizuje dla Naszych uczniów, ma związek z promocją lekkoatletyki wśród najmłodszych adeptów sportu. Impreza międzyszkolna dla dzieci w wieku 10-12 lat w formie gier i zabaw lekkoatletycznych.
Zmagania sportowe odbywały się pod patronatem PZLA, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele.
Celem jest wspieranie szkół w organizacji atrakcyjnych imprez sportowych dla dzieci i młodzieży, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, Stąd pomysł nowej kampanii, która pokazuje, że lekkoatletyka jest najlepszą dyscypliną pierwszego wyboru dla młodych ludzi.
Dzisiejsze zawody sportowe dostarczyły Naszym uczniom wielu wspaniałych emocji i mnóstwo radości . Młodzi sportowcy otrzymali pamiątkowe koszulki, jak również wspaniałe medale i dyplomy które były nagrodą za ogromny wysiłek włożony podczas sportowej rywalizacji.
Lekkoatletyka to szansa dla każdego na przygodę ze sportem. To zabawa dla dzieci, ale też rekreacja dla rodziców, a nawet dziadków. Ten sport można uprawiać w zasadzie przez cały rok. Najważniejsze jest jednak to, że mówiąc o lekkoatletyce trzeba pamiętać, że jest podstawą większości dyscyplin sportu. Piłkarz musi być sprinterem gdyż wymaga tego przyspieszenie do piłki, długodystansowcem bo podczas meczu pokonuje około 10 kilometrów, ale też skoczkiem aby zagrać głową i miotaczem by wyrzucić daleko piłkę z autu na pole karne. Dlatego hasło #zacznijodlekkiej idealnie pokazuje, który sport powinien być tym pierwszego wyboru dla młodych ludzi.
#ZacznijOdLekkiej i dąż do sukcesów!!!
Nowa galeria #ZacznijOdLekkiej została dodana do albumu fotograficznego