• NIE TRAKTUJ JĘZYKA JAK ŚMIETNIKA

• Uczniowie kl. VII b na lekcjach języka polskiego realizowali projekt pt. „Nie traktuj języka jak śmietnika”, który dotyczył poprawności językowej wypowiedzi. W ramach pracy nad projektem uczniowie wykonali napisy na koszulkach. Znalazły się tam najczęściej używane zwroty i wyrażenia, co do poprawności których istnieją wątpliwości, a stosowanie ich w języku sprawia kłopoty. Aby utrwalić znajomość reguł poprawności językowej koszulki wyeksponowano w klasie. Uczniowie zdali sobie sprawę z tego, że obecność błędów językowych w języku mówionym czy pianym na ogół źle świadczy o ich autorze, a poprawność językowa jest dla wielu ludzi świadectwem kultury, kompetencji i wykształcenia. Jej brak jest postrzegany jako przejaw ignorancji i braku szacunku dla odbiorcy, dlatego tak ważne jest dbanie o prawidłową kulturę języka.

Nowa galeria PROJEKT  POLSKI została dodana do albumu fotograficznego

• DZIEŃ DZIECKA W 4C  -  ZOBACZ ZDJĘCIA

DZIEŃ DZIECKA W KLASACH 1 -3  ZOBACZ ZDJĘCIA

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 5A – uczciliśmy wspólna biesiadą.

Na stole zagościła PIZZA – ulubiona przez wszystkich. Najlepiej smakowała oczywiście tradycyjna – z serem, szynką i pieczarkami. Wspólny poczęstunek był okazją do radości, wesołej rozmowy, żartów, wzajemnego poznania. Nie zabrakło też słodkiego drobiazgu.
            Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom – Kochanym Rodzicom.   ZOBACZ ZDJĘCIA

• III Miejsce na Mazowszu

• Sukces naszych WSPANIAŁYCH UCZENNIC

III MIEJSCE na Mazowszu w czwórboju. Gratulujemy

Reprezentacja Miasta i Gminy Chorzele, uczennice PSP nr 2 w Chorzelach - trzecie w Województwie Mazowieckim w Czwórboju podczas rozegranych 31.05.2023 w Siedlcach Mistrzostw Mazowsza!

W finale wojewódzkim udział wzięło 12 najlepszych drużyn z Mazowsza. Nasze dziewczęta, trenowane przez Michała Zawojka wywalczyły brązowe medale.

Skład drużyny:

Marta Tłoczkowska, Alicja Furman, Joanna Szymańska, Nadia Lubowiedzka, Maja Grabowska,

Maja Woźniak, Emilia Ludwicka,  Maja Kucka

• DZIEŃ RODZINY W II C

• W dniu 30 maja w klasie 2 c miał miejsce Dzień Rodziny. Uczniowie rozpoczęli świętowanie od wspólnego zaśpiewania sto lat swoim wspaniałym rodzicom. Dzieci wraz z rodzicami i wychowawcą integrowali się podczas wspólnych zabaw i rywalizacji, dużą atrakcją był mecz piłki nożnej. Trzeba zaznaczyć, że energii w tym dniu nie zabrakło żadnemu z uczestników. Nasz pobyt uatrakcyjnił wspólny grill i miła muzyka, która rozbrzmiewała wokół. Dodatkowo piękna pogoda i wspólna zabawa sprawiły uczestnikom wiele radości. Integrację umilił wszystkim także pobyt na placu zabaw.

• INNOWACJA "EUROPA I JA"

• Dnia 31 maja uczniowie klasy 2A i 2B wykonali ostatnie zadanie z innowacji pedagogicznej pt. „Europa i ja”. Zadaniem dzieci było liczenie w innym języku - klasa 2A po angielsku, klasa 2B po włosku. Uczniowie kilkakrotnie wysłuchali poprawnej wymowy liczebników, następnie samodzielnie na tablicy interaktywnej dopasowywali odpowiednią nazwę do liczby.   ZOBACZ ZDJĘCIA

• Z WIZYTĄ W OLSZTYNIE -10 III 2023

• Uczniowie klas 5A,B i 4B wybrali się na wycieczkę do Olszyna. Pierwszym punktem programu była wizyta w Papugarni. W tym niezwykłym miejscu podziwiali, karmili, głaskali egzotyczne, kolorowe ptaki. Poznali aż 10 gatunków papug. Były tam malutkie rudosterki, kakadu, art zielonoskrzydłe, amazonki. Wszystkie prezentowały się przepięknie i chętnie pozowały do zdjęć.
            Z Papugarni udaliśmy się do Multikina. Obejrzeliśmy film Szczęście Mikołajka. Wiele uśmiechu dostarczyły wszystkim zabawne opowiastki o małym urwisie i jego kolegach. Film przybliżył też nam biografię jego twórców. Dzięki temu mogliśmy zrozumieć, skąd pochodzi Mikołajek i jakie wydarzenia go ukształtowały.

Wyczekiwanym punktem wycieczki była wizyta w parku trampolin – 7 Jump Street. Po solidnej rozgrzewce, pod okiem instruktora ruszyliśmy na trampoliny. Podskoki, salta, gra w zbijaka, baseny z gąbkami wymagały nie lada kondycji. Pobyt w parku trampolin był dla uczniów świetną zabawą.

ZOBACZ ZDJĘCIA 1              ZOBACZ ZDJĘCIA 2              ZOBACZ ZDJECIA 3