• NARODOWE CZYTANIE 2022

• 9 września 2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ,, Narodowym Czytaniu”. Akcja ta organizowana jest od 2012r. pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku lekturą ,,Narodowego Czytania” były ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

W budynku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach  w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów mogliśmy usłyszeć interpretacje utworów narodowego  wieszcza. Młodzi artyści odczytali: ,,Świteziankę”, ,, Świteź”, ,,Rękawiczkę”,  ,,Powrót taty” i ,,Panią Twardowską”.   Wszystkim bardzo się podobało.

• WIZYTA W ARCHIWUM PAŃSTWOWYM

• 7 września 2022r. uczniowie klas 5A, 5B z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w wyjazdowej lekcji „Co kryje Archiwum Państwowe w Mławie”. Poznali historię tej placówki i jej zasoby. Zwiedzali wybrane magazyny archiwalne i pracownię naukową. Dowiedzieli się na czym polega udostępnianie dokumentów archiwalnych. Odwiedzili pracownię konserwacji i zabezpieczania zbiorów. Wysłuchali krótkiej prelekcji poświęconej pracy archiwisty. W części plenerowej uczniowie wykorzystali zdobyte informacje do rozwiązania krzyżówek, układania puzzli a także w grze planszowej. Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Oleksiak-Kierownikowi Oddziału Archiwum w Mławie i wszystkim pracownikom za profesjonalne przeprowadzenie dla naszych uczniów lekcji archiwalnej i bardzo życzliwe przyjęcie.

• WYCIECZKA DO SZCZYTNA

• W dniu 6 września 2022 r. klasy czwarte udały się na wycieczkę. Najpierw odbyła się lekcja przyrody w terenie, którą poprowadził pracownik Nadleśnictwa Wielbark. Następnie uczniowie zwiedzili ruiny zamku krzyżackiego w Szczytnie oraz skosztowali lodów znad mazurskich jezior. To był niezapomniany dzień.

• ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Z wielką radością powitaliśmy w naszej szkole wszystkich uczniów, w szczególności uczniów klas pierwszych.

Wszyscy pierwszoklasiści, choć bardzo przejęci swoją rolą zaprezentowali się odważnie, wzorowo całej społeczności szkolnej. Otrzymali tuby z drobnymi upominkami i baloniki.