• WYCIECZKA DO OLSZTYNA

• Dnia 5 października klasy II wybrały się na wycieczkę do Olsztyna w ramach projektu #PoznajPolskę. Na początku dzieci odwiedziły planetarium gdzie miały okazję obejrzeć projekcję pt. "Ziemia, księżyc, słońce". Następnie udały się do Muzeum Warmii i Mazur gdzie zwiedziły zamek Mikołaja Kopernika oraz uczestniczyły w warsztatach astronomicznych. Na zakończenie zwiedziły Stare Miasto i zakupiły pamiątki.

Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz, Dyrekcji szkoły i opiekunom wycieczki za wspaniale spędzony czas.

• WYCIECZKA DO TORUNIA

• W dniach 5 i 6 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Torunia, która zorganizowana była w ramach projektu #PoznajPolskę. Pod czujnym okiem Mikołaja Kopernika zwiedzili przepiękne toruńskie Stare Miasto, głaszcząc Filusia i wypatrując kota na kamienicy nr 8. Wielkie wrażenie na wszystkich wywarły lochy w Zamku Krzyżackim, a wyobraźnię rozbudziło aktywne uczestnictwo w najbardziej znanych legendach toruńskich. Uczniowie odkrywali też tajniki nieba w toruńskim Planetarium. Niezwykle interesującym punktem programu wycieczki było uczestnictwo w warsztatach wypieku piernika. Spod rąk uczniów wyszły rewelacyjne piernikowe kształty, a ich aromat towarzyszył w drodze powrotnej aż do samego domu. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy w stronę Pani Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach oraz w stronę Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie za umożliwienie nam uczestnictwa w wycieczce. Dziękujemy również wszystkim opiekunom i Panu Sebastianowi Chmielewskiemu właścicielowi Biura Podróży MSTravel za wspaniałą opiekę w trakcie wycieczki.

• SPRZĄTAMY DLA POLSKI

• W dniach 04 października 2022r. (wtorek) do  07 października 2022r. (piątek)  nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski” w ramach wspomnienia św. Franciszka z Asyżu – patrona ekologów. Wydarzenie polega na sprzątaniu zanieczyszczonych na skutek działalności człowieka terenów zielonych w naszej okolicy. Jak sama nazwa wskazuje, troska o środowisko wynika ze współczesnej postawy patriotyzmu.

Celem akcji jest:

• wspólne, międzypokoleniowe i zorganizowane oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci,
            • troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy,
            • kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro,
            • refleksja nad przyszłością naszej planety,
            • propagowanie ekologicznego, zdrowego trybu życia,
            • pokazanie wpływu, jaki wywieramy na przyrodę i efekty niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody oraz globalne ocieplenie.