• MISTRZOSTWA WARSZAWY I MAZOWSZA

• Ekipa Zawojka na Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza - 3 III 2024r.

w biegach przełajowych U-12, U-14, U-16.

Dziś na AWF Warszawie odbyły się klubowe zawody w biegach przełajowych. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy zrzeszeni w klubach warszawskich i mazowieckich, nie mogło zabraknąć również naszych wspaniałych uczniów, którzy realizują program Lekkoatletyka dla każdego!

I tym razem odnieśliśmy duże sukcesy!

Pierwszy to liczba 27 młodych adeptów biegania, którzy podjęli walkę na bardzo wymagającej trasie. Wiele rekordów życiowych i czołowych miejsc. Nadmienić warto że w każdym biegu startowało ponad 70 uczestników, a w kategorii U-14 dziewcząt pobiegło 120 zawodniczek.

Bardzo wysokie:

IV miejsce Nadia Lubowiedzka - 2500m

IX miejsce Emilia Ludwicka – 2500m

IX miejsce Marta Tłoczkowska – 1500m

VIII miejsce Bartosz Szymański – 1000m

Czekamy na oficjalne wyniki o których poinformujemy naszych fanów.

Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów i ogromnej determinacji dążenia do sukcesu.

Zdobyte doświadczenie zaprocentuje na kolejnych zawodach.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają Naszą uzdolnioną młodzież i przyczyniają się do rozwijania PASJI.

• "ZŁOTE" Dziewczyny!!!

• Zdobyciem pierwszego miejsca zakończyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce dziewcząt klas VII-VIII. Do zawodów przystąpiło sześć zespołów: SP 2 Chorzele, SP Jednorożec, SP Krzynowłoga Wielka, SP 2 Przasnysz, SP Bogate, SP 1 Przasnysz. Nasze koszykarki nie miały żadnych problemów z pokonaniem przeciwniczek różnicą kilkudziesięciu punktów prezentując bardzo dobre przygotowanie do zawodów.

Dziękujemy wszystkim drużynom za wspaniałą walkę. - 2 III 2024r.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1 – SP 2 Chorzele

2 – SP Bogate

3 – SP 2 Przasnysz

4 – SP Jednorożec

5 – SP 1 Przasnyszu

6 – PS Krzynowłoga Wielka

Gratulujemy całej DRUŻYNIE i oczywiście TRENEROWI.

Powodzenia na zawodach rejonu ostrołęckiego.

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2024

• 1 MARCA – NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLETYCH

Pierwszego marca w naszej szkole odbyła się niecodzienna i wyjątkowa lekcja historii.
            Cała społeczność szkolna uczciła pamięć tych wszystkich żołnierzy, którzy mimo ucisków i prześladowań po zakończeniu II wojny światowej przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu. Żołnierze Niezłomni, Żołnierze Wyklęci- najwierniejsi obrońcy Rzeczypospolitej. To im poświęcony był dzisiejszy apel. Nie bez przyczyny ich Święto obchodzone jest właśnie pierwszego marca. Data ta nawiązuje do uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 2011 r., w której po raz pierwszy uznano zasługi organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski. Nasi uczniowie w poezji i pieśniach oddali hołd Żołnierzom Wyklętym i przypomnieli ich sylwetki – między innymi Zygmunta Szendzielarza, Wiktora Nowowiejskiego, Witolda Pileckiego czy Danuty Siedzikówny.
            Podczas apelu miało miejsce również podsumowanie realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjno- wychowawczego „Niezłomni, wyklęci, przywróceni pamięci”. W ramach projektu nasi uczniowie podjęli się realizacji różnorodnych działań: - odbył się konkurs plastyczny ,,Portrety Wyklętych” - przeprowadzono lekcje biblioteczne ,,Biogramy żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego” - akcja ,,Światło pamięci dla bohaterów” – uczniowie uporządkowali miejsca pamięci narodowej na terenie miasta i gminy Chorzele, m.in. pomnika Wiktora Zacheusza Nowowiejskiego w Dębowych Górach i zapalili znicze -miłość do Ojczyzny w poezji patriotycznej (uczniowie na lekcjach języka polskiego wybrali jeden z poznanych wierszy poświęcony działalności Żołnierzy Wyklętych i zapisali go ręcznie na kartce w formacie A4 – stworzona została galeria poezji patriotycznej. Pani Dyrektor Hanna Wilga w swoim wystąpieniu przybliżyła uczniom kontekst historyczny Dnia Żołnierzy Wyklętych, podziękowała im za piękny i wzruszający występ oraz pogratulowała zwycięzcom konkursów, wręczając dyplomy oraz nagrody. To wydarzenie było wspaniałą okazją, aby jeszcze raz w sposób szczególny uczcić pamięć wszystkich Żołnierzy Niezłomnych oraz oddać hołd ostatnim żyjącym. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Wyniki konkursu plastycznego ,,Portrety Wyklętych”

Laureaci konkursu:
            I miejsce: